יום שישי 19 אפריל 2019  05:22
פרשת עמותת ניל"י מסתעפת לעמותות נוספות
הירשזון [צילום: פלאש 90]

בכירי אומ"ץ זומנו למשטרה למסור מסמכים בפרשיות הסתדרות העובדים הלאומית בחודשים האחרונים הועברו מעמותת אומ"ץ למשטרה ולמבקר המדינה עדויות ומסמכים מקוריים מהם עולה החשד לכאורה כי אותם הבכירים שעדיין מכהנים בתפקידי המפתח בהסתדרות העובדים הלאומית, היו שותפים בעצמם למעשי הונאה וגניבת כספים שיטתית ומתמשכת

▪  ▪  ▪
בכירי עמותת אומ"ץ זומנו בסוף השבוע שעבר למשטרה כדי למסור מסמכים שברשות העמותה שקשורים לחקירה בפרשת ניל"י ובעמותות נוספות של הסתדרות העובדים הלאומית (הע"ל) וכן למסור מידע על השיטות של חשד לגניבת והעלמות הכספים בעמותות של הסתדרות העובדים הלאומית.

עמותת אומ"ץ הפנתה את תשומת ליבם של חוקרי המשטרה לפרוטוקולים שונים הסותרים את הגרסאות שמוסרים כעת ראשי הסתדרות העובדים הלאומית למשטרה. מוכח מהם שטענות ראשי הסתדרות העובדים הלאומית שלא ידעו ולא היו מעורבים ולא חיפו על המעילה בעמותת ניל"י אינן אמת. כן נמסרה למשטרה תמונת "רשת הקשרים" האישית והכלכלית של ראשי ובכירי הסתדרות העובדים הלאומית, מה שמבהיר כיצד ומדוע יכלו הדברים להתרחש.

מתברר שהציבור מודע רק לחקירה בפרשת עמותת ניל"י והמעילה של הגזבר עובדיה כהן העצור בפרשה יחד עם אחיו, מעילה של כ-5.6 מיליון ש"ח. אולם מסתבר שזוהי רק פרשה אחת בעמותה אחת ומתחת לשטח מדובר במכלול גדול יותר של עמותות.

בחודשים האחרונים הועברו מעמותת אומ"ץ למשטרה ולמבקר המדינה עדויות ומסמכים מקוריים מהם עולה החשד לכאורה כי אותם הבכירים שעדיין מכהנים בתפקידי המפתח בהסתדרות העובדים הלאומית, היו שותפים בעצמם למעשי הונאה וגניבת כספים שיטתית ומתמשכת.

מהמסמכים עולה כי הדבר נעשה באמצעות "סיבוב" כספים בין חברות ועמותות שונות, שכולן נמצאות בשליטתם המוחלטת של ראשי הסתדרות העובדים הלאומית, ולאחר שטושטש מקור הכסף הוא הוצא לטובת הבכירים בתירוצים שונים ותחת שמות שונים.

עמותת אומ"ץ מסרה על ניסיונות של בכיר מרכזי ביותר בהסתדרות העובדים הלאומית לשכנע לאחרונה (ברגע שנפתחו החקירות) את מנהל החשבונות לשנות בדיעבד את הרישומים בספרים, בכדי להסתיר צ'קים שמשך.

עוד לפני פרסום הפרשה ברבים, לפני כמה חודשים, התריעה עמותת אומ"ץ בפני המשטרה כי נעשים בהסתדרות העובדים הלאומית מעשים של השמדת מסמכים. עמותת אומ"ץ ביקשה כי המשטרה תשים ידה על המסמכים מבעוד מועד. בשבוע שעבר דווח לעמותה טלפונית ע"י עובדת מההסתדרות העובדים הלאומית על שריפת מסמכים נוספת שבוצעה במחסני הארכיב והדבר דווח למשטרה.

עמותת אומ"ץ תעביר למשטרה בימים הקרובים את המסמכים ואת העדויות והראיות שהיא מקבלת כעת מעובדים בהסתדרות העובדים הלאומית. על פניו נראה כי המשטרה טרם גילתה כיצד הועברו ומועברים הכספים גם בין החברות המסחריות בע"מ שבשליטת הסתדרות העובדים הלאומית (חברות בע"מ שעליהן לא נמסר דיווח לא לציבור ולא לחברי הסתדרות העובדים הלאומית), ואינה יודעת כיצד לא הועברו הכנסות ליעדן וכיצד לא נרשמו בספרים.

מהעדויות והמסמכים מצטבר חשד כבד כי ראשי הסתדרות העובדים הלאומית עושים גם היום שימוש בשליטתם בגופים הללו בכדי למנוע את חשיפת האמת ובכדי להסתיר את היקף ושיטת הוצאת הכספים מהעמותות והחברות השונות.

תאריך:  15/01/2007   |   עודכן:  15/01/2007
מוטי אקסמיט

מועדון VIP להצטרפות הקלק כאןרשימות קודמות
ביה"ד האזורי לעבודה בנצרת פסק (א', 14.1.07) פיצויים על סך של 5,000 ש"ח למנהלת חשבונות מטבריה שהועסקה בזמן המלחמה בצפון במפעל בגליל התחתון, המספק חומרי גלם לריהוט, ופוטרה על-רקע היעדרותה מהעבודה עקב המצב הביטחוני. ביה"ד קבע כי העובדת זכאית לפיצויים בגין הפרת חוק הגנה על עובדים בשעת חירום, שעבר בכנסת לפני חצי שנה, בעקבות המלחמה, בעקבות ההסכם של ההסתדרות עם המעסיקים ומשרד האוצר.
15/01/2007  |  ניר יהב  |  חדשות
החל מהקיץ הקרוב יינתנו הקלות לעולים חדשים שייבחנו בבחירות הבגרות, כך נמסר בדיון שנערך (ב', 15.1.07) בוועדת משנה של ועדת העלייה. בנוסף, גם התלמידים העולים הסובלים מליקויי למידה יזכו להקלות.
15/01/2007  |  רונן ליבוביץ  |  חדשות
היום (ב', 15.1.07) הוחלט על הקמת צוות עבודה משותף שירכז את הטיפול בתהליך השינוי המבני הנדרש בחברת החשמל. הצוות יורכב ממנכ"ל משרד התשתיות, חזי קוגלר, הממונה על התקציבים, קובי הבר, ומנהל רשות החברות הממשלתיות, איל גבאי.
15/01/2007  |  ניר יהב  |  חדשות
ראש הממשלה אהוד אולמרט דורש להשעות את ניצב (בדימ.) יעקב בורבסקי מתפקידו כיועצו של מבקר המדינה, השופט (בדימ.) מיכה לינדנשטראוס. כמו-כן דורש אולמרט למנוע מבורובסקי לעסוק בפרשות הנבדקות במשרד מבקר המדינה, בחשדות נגד אולמרט.
15/01/2007  |  יואב יצחק  |  חדשות
חשבתם פעם כמה עלובה נראית הפגנה ללא כמות גדולה של מפגינים? בחברה הגרמנית erento.com חשבו על פיתרון: הם מציעים כל דבר שעולה לדמיון להשכרה - גם מפגינים. כך דווח ברשת ה-BBC.
15/01/2007  |  אריאל שמידברג  |  חדשות