יום רביעי 20 מרץ 2019  05:47
"לבדוק מעורבות יחזקאל בענייני רשות השידור"
ידו בכל? [צילום: AP]

הסנקציה: צמצום "שעת חברה"
יואב יצחק
העיתונאי מיכאל מירו איפשר בתוכניתו השבועית שידור ישיר של טקס עמותת אומ"ץ וביקורת על אולמרט * המנכ"ל שקלאר ננזף על-ידי מזכיר הממשלה עובד יחזקאל * עתה מנסה שקלאר לצמצם את זמן שידור התוכנית
לרשימה המלאה

בתלונה שהגיש אריה אבנרי, יושב-ראש הנהלת אומ"ץ, אל מבקר המדינה נטען כי מזכיר הממשלה, עובד יחזקאל, נוהג לכאורה להתערב בענייני רשות השידור

▪  ▪  ▪
עמותת אומ"ץ פנתה הבוקר (א', 13.01.08) אל מבקר המדינה, השופט (בדימ.) מיכה לינדנשטראוס, וביקשה את התערבותו במניעת המשך מעורבותו של מזכיר הממשלה, עובד יחזקאל, בענייני רשות השידור, בניגוד לכללי המינהל התקין.

בתלונה שהגיש אריה אבנרי, יושב-ראש הנהלת אומ"ץ, אל מבקר המדינה נטען כי "על-פי מידע שהצטבר בעמותת אומ"ץ, נוהג לכאורה מזכיר הממשלה, עובד יחזקאל, להתערב מאחורי הקלעים בענייני רשות השידור, הן בתוכניות ובמשדרים והן במינויים לתפקידים בכירים".

אבנרי ציין כי "הדוגמה האחרונה קשורה כנראה בהנחייתו של מנכ"ל רשות השידור, מרדכי שקלאר, לפני כמה ימים, לקצץ בתוכניתו השבועית של מיכאל מירו, 'שעת חברה', המעניקה פתחון-פה לגופים וארגונים העוסקים בנושאים חברתיים ומייצגים את האוכלוסיות החלשות וקהילות פגועי הגורל".

לדברי אבנרי, "איננו יכולים להשתחרר מהתחושה שהרקע להחלטה הנ"ל קשור לכוונה של גורמים ממלכתיים בכירים לסתום את פיו של עורך התוכנית ואורחיו, שנהגו בחודשים האחרונים באורח שיטתי למתוח ביקורת חריפה על כשלי ומחדלי מלחמת לבנון השנייה, שחלקם באו לידי ביטוי בדוח האחרון של מבקר המדינה".

אבנרי הוסיף במכתבו כי "מזכיר הממשלה, עובד יחזקאל, משמש לצערנו 'פוליטרוק' על תוכניות ומשדרים שונים בקול ישראל ובערוץ הראשון, ופועל, לכאורה, בניגוד לחוק. בהקשר לכך, נודע לנו כי בשעתו נזף יחזקאל בשקלאר על כך שאיפשר לשדר בשידור ישיר, בעת ובעונה אחת, בתוכנית 'שעת חברה' ובערוץ הראשון, את טקס חלוקת אות אומ"ץ לשנת 2007".

כזכור, במהלך הטקס המשודר נאמרו דברים חריפים בגנות טוהר המידות של ראש הממשלה, הן על-ידי מקבל אות המופת, החשב הכללי לשעבר דוקטור ירון זליכה והן על-ידי אבנרי עצמו. לטענת אבנרי, מאז "סומן" כנראה עורך התוכנית, מיכאל מירו, כמי ששוחה נגד הזרם.

תאריך:  13/01/2008   |   עודכן:  13/01/2008
זאב קם

משובי News1 בחירות 2019

מועדון VIP להצטרפות הקלק כאןרשימות קודמות
שלל המיזמים לכבוד חגיגות ה-60 למדינה מתחילים לצאת כעת לאוויר העולם, וכבר כמה חודשים מטפטפים אלינו דיווחים על אמנים ולהקות שמכסים בגרסאות חדשות שירים ישראלים ותיקים, לכבוד הסיבוב השני של פרויקט "עבודה עברית".
13/01/2008  |  לאון פלדמן  |  חדשות
הממשלה אישרה היום (ראשון, 13.01.08) את הצעתו של שר האוצר, רוני בר-און, בנושא "המיסוי הירוק". מסביבת השר נמסר, כי "התוכנית לעידוד השימוש באנרגיה נקייה מבוססת על סטנדרטים אירופיים מתקדמים ומציבה את ישראל בשורה הראשונה של המדינות הפועלות למען סביבה ירוקה יותר. זהו צעד ראשון בדרך לחזון הירוק במדינת ישראל".
13/01/2008  |  דרור מרום  |  חדשות
עמותת אומ"ץ פנתה בסוף שבוע שעבר אל מנכ"ל הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, מנשה סמירה, בדרישה להסדיר את תשלום שכרו של יאיר לפיד עבור הגשת "אולפן שישי", בהתאם לכללי המינהל התקין. זאת, במידה והפרסומים בתקשורת, על כך שהוא מקבל את שכרו ישירות מ"רשת", נכונים.
13/01/2008  |  משה ריינפלד  |  חדשות
בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה (09.01.2007), תביעה שהגישה קבוצת נצבא נגד החברות א. דורי וג'י.אל.איי מקבוצת גזית גלוב, שרכשה מא. דורי את חלקה במרכז חורב בחיפה לפני כשנה וחצי. נצבא טענתה כי היתה לה זכות קדימה לרכוש את חלקה של א. דורי במרכז חורב.
13/01/2008  |  משה ריינפלד  |  חדשות
מאז ומתמיד ידענו שאם מסעדה היא כשרה אז היא מגישה או בשר, או חלב. אף פעם לא חשבנו שאפשר אחרת. ובכן, אפשר, ועל כך תעיד מסעדת פולו רוסו, ואת ההסבר שאביא בפניכם הפנמתי גם אני רק כשהתיישבנו בפינת הבר, בצד החלבי של המסעדה הכשרה. פולו רוסו, שממוקמת בלב אזור העסקים ההומה ברחוב הרצל התל אביבי, היתה בעברה הלא רחוק מסעדה בשרית. כשהחליט השף והבעלים, דימיטרי אסייג, שהוא רוצה מסעדה כשרה, הוא טיכס לו תשובה יצירתית להכרעה בין בשר וחלב: אפשר גם וגם. איך זה עובד? פשוט מאוד - קו דמיוני מחלק את חלל המסעדה לשניים, כשבכל צד בר ארוך וכמה שולחנות. בצד אחד אוכלים רק מנות חלביות ובשני רק מנות בשריות. אה, וכמובן שישנם גם שני מטבחים נפרדים לחלוטין. בין "שתי" המסעדות נמצאים שלושה שולחנות, ומי שקובע באיזה צד של המתרס הם הוא בעצם הלקוח הראשון שמתיישב לידם. אם זה לא מספיק כשר עבורכם, דעו שמשגיח כשרות נוכח במקום, ואם זה כשר לו, זה כשר גם לנו.
13/01/2008  |  צביקה פישר  |  חדשות