יום רביעי 20 מרץ 2019  05:05
אבנרי לפרידמן: מנע שחיקת מעמד מערכת המשפט
פרידמן. האמון במערכת נשחק [צילום: יח"צ]

יושב-ראש הנהלת אומ"ץ פנה לשר המשפטים וביקש ממנו שיבהיר לציבור הרחב את העובדות לאשורן, בעקבות מכתבה של נשיאת בית משפט השלום לנשיאת בית המשפט העליון

▪  ▪  ▪
יושב-ראש הנהלת עמותת אומ"ץ, אריה אבנרי שלח היום (א', 20.01.08) מכתב לשר המשפטים, פרופסור דניאל פרידמן. במכתבו מציין אבנרי את הפגיעה החמורה שספגה מערכת המשפט בעקבות המכתב ששיגרה נשיאת בית המשפט בתל אביב אל נשיאת בית המשפט העליון, ובו האשימה אותה בין השאר "בזריית חול בעיניים".

אבנרי מאזכר את דבריה של השופטת בקנשטיין, על כך שבית משפט השלום בתל אביב שורבב, לטענתה, שלא כדין, לבלימת מינויה של שופטת בית המשפט השלום, השופטת חיותה כוחן, לבית המשפט המחוזי. אבנרי ציין כי נטען בתקשורת ש"השופטת כוחן סיפרה לחבריה כי נשיאת בית המשפט העליון, דורית ביניש, התקשרה אליה ואמרה לה כי שר המשפטים, פרופסור דניאל פרידמן, מבקש לנקום בה על הרשעת רמון והוא מבקש להוציאה מרשימת המועמדים לקידום לבית המשפט המחוזי".

אבנרי גם מציין כי מאוחר יותר הודיעה לשכת שר המשפטים כי אינה מעורבת בהוצאתה של השופטת כוחן מרשימת השופטים המועמדים לבית המשפט המחוזי.

לדבריו, גם השופטת ביניש הכחישה, באמצעות דוברת בתי המשפט, את טענתה של השופטת בקנשטיין וטענה כי "הדברים המיוחסים לנשיאה, בעניין שר המשפטים, אינם נכונים. אין קשר בין העדר שמה של השופטת כוחן ובין משפט רמון או לצרכים של בית משפט השלום בתל אביב, וזאת בניגוד לפרסום", אמרה ביניש.

במכתבו, הזהיר אבנרי את שר המשפטים כי אם יישארו הפרסומים הללו תלויים באוויר, קיים חשש שאמון הציבור במערכת המשפטית, שהינו כבר בעייתי, ישחק שבעתיים.

אבנרי מסיים את מכתבו בפניה לשר פרידמן, בתוקף תפקידו כיושב-ראש הוועדה לבחירת שופטים, שיפעל לפרסום הודעה מוסמכת, מטעם הוועדה, שתבהיר לציבור הרחב את העובדות לאשורן, ולא תשאיר את הפרשה פתוחה, מחשש לגרימת נזק בלתי הפיך למערכת המשפטית.

תאריך:  20/01/2008   |   עודכן:  20/01/2008
זאב קם

משובי News1 בחירות 2019

מועדון VIP להצטרפות הקלק כאןרשימות קודמות
נשיא המדינה, שמעון פרס, קרא בכינוס הרצליה לאחדות בישראל. לדבריו, "אם השאיפה לשלום היא מאחדת, מחיר השלום הוא גורם מפלג. לאחדים, נראה המחיר כלא מספיק. לאחרים הוא נראה כגבוה מדי. וגם בקרב התומכים ובקרב המערערים קיימים גוונים נוספים ההופכים לפילוגים פנימיים, ומנועים גיבוש עמדות ברורות. טבעי שהוא שבמשטר דמוקרטי ישנם חילוקי דעות. אך גם חילוקי דעות. אך אם חילוקי הדעות המרובים מונעים גיבוש של שתי עמדות מפורשות, המשא-ומתן עם הצד השני, למיקוח פנימי ללא הכרעה".
20/01/2008  |  רונן ליבוביץ  |  חדשות
שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, חאלד כבוב, הרשיע (יום א', 20.1.08) את יוסף שולמן מראשון לציון בהריגת שכנו יוסף בירנבוים.
20/01/2008  |  משה ריינפלד  |  חדשות
תושב השרון, כבן 50, הגיש (א', 20.1.08) לבית משפט השלום בכפר סבא תביעה נדירה נגד המוסד לביטוח לאומי. האיש, שכבר זכה להכרת המוסד לביטוח לאומי כנפגע בעבודה, לאחר שהביא קייטרינג לעובדי הביטוח הלאומי בחדרה ונפל במדרגות, תובע כעת מהמוסד לשלם לו גם פיצויים, בסך 2.5 מיליון שקל, על עצם התאונה (תיק א' 2008/ 1246).
20/01/2008  |  משה ריינפלד  |  חדשות
עמותת "אור ירוק" שלחה היום (א', 20.1.08) מכתב לשר התחבורה ולמנכ"ל הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, מר יאיר דורי, בו היא מביעה את מחאתה נגד ההצעה לביטול ועדות הבטיחות בדרכים בערים, במסגרת חוק העיריות.
20/01/2008  |  מיכל קונפורטי  |  חדשות
בית המשפט הגבוה לצדק מתח ביקורת חריפה על הממשלה, על התמשכות הדיונים בוועדה הדנה בהכרזה על העיר שדרות והישובים הקרובים לה כיישובי ספר.
20/01/2008  |  משה ריינפלד  |  חדשות