יום ראשון 24 יוני 2018  12:01
חקירה ל"מתפרת הפרקליטות"

פרקליטות המדינה היא המתפרה המשוכללת ביותר שהוקמה בישראל - מתפרת תיקים; נאמן, ריבלין, רפול, קהלני - לכולם נתפרו תיקים, מכולם נמנעו תפקידים; זו כבר לא מקריות - זו שיטה

▪  ▪  ▪
איזה רעש. המולה ממש. רעש מכונות התפירה. מכונות המתפרה הגדולה בישראל. המתפרה המשוכללת ביותר שהוקמה אי פעם בישראל - בירושלים.

הידעתם? בימים אלו ממש נמצאה לה מתפרה משוכללת, שם, בינות למשכן פרקליטות המדינה בירושלים.

שם - מעלה צאלח א דין 29 - יושבים להם אנשים, עובדי ציבור, מקבלים שכר חודשי, מאיתנו, מתוך תשלומי המס שאנו משלמים מדי חודש בחודשו ו... תופרים תיקים. כך ממש ולא במרכאות.

אינך נמנה על אנשי שלומם - חוששים הם ממך - והנה הם תופרים לך תיק - "טיילור מייד" - לפי מידה אישית.

הם תופרים [תיקים] למועמדים למשרות שר - ולא רק להם.

עשית, לא עשית, נחשדת, לא נחשדת, ראיות, אין ראיות, חקירה, אין חקירה, לא חשוב. כתב אישום, אם לא תקבל, בכל מקרה את התפקיד הנכסף, ימנעו הם מבעדך.

זו מכונת תפירה משוכללת ששמה בישראל "אנטי חזקת החפות".

מכונה תפירה קטלנית. מכונה חדה כתער. משומנת היטב. משוכללת פלאים. מכונת תפירה יחידה בעולם. ייחודית ממש. המצאה ישראלית טהורה. "כחול לבן".

בקצב כזה של תפירת תיקים עוד נשפר את מאזן התשלומים השלילי שלנו - שהרי נייצא את הרעיון הנלוז הזה לחו"ל.

בברית המועצות ז"ל כבר זנחו מזמן את השיטה הפסולה. אלא שאצלנו היו מי ששקדו, פיתחו ובנו מחדש מכונת תפירה קטלנית "תוצרת הארץ". תוצרת ישראל. ימי הגיליוטינה ממש.

קראתי באתר כאן, רק היום, את מאמרו המרטיט של יו"ר הכנסת, רובי ריבלין, בעניינו האישי.

מתברר כי עובדי המתפרה בפרקליטות המדינה מנעו ממנו [שלא בדין, שלא בצדק, ללא כל עילה] את תפקיד שר משפטים בישראל.

והנה, עובדי המתפרה בפרקליטות מנעו תפקיד זה ממש גם מפרופ' יעקב נאמן, עו"ד, איש יקר וישר.

אמור מעתה: שני מקרים - מלמדים כבר על שיטה.

אלא שעובדי המתפרה מנעו תפקיד שר גם מרפול - הוא רפאל איתן. הם לא חפצו בו כשר לביטחון פנים.

כעת אמור: מקרה שלישי זה מלמד כבר על יותר משיטה.

שלושה מקרים אינם דרך של מקרה. אינם דרך של אקראי. מלמדים הם על תכנון של ממש. שיטה. תחכום מסוכן.

המקרה השלישי כבר מלמד על תעסוקה מלאה שם - במתפרה הגדולה בישראל.

אין שם שולחן. אין שם עט. אין ספרים. אין מוסר. לית דין, לית דיין. אין שם צדק במתפרה.

ישנן שורות שורות של מכונות תפירה, ערימות חוטים, בשלל של צבעים. כמה "חייטים" בכירים, יושבים, חושבים ו...תופרים תיקים. עובדים שם סביב לשעון. שלוש משמרות. תופרים תיקים.

נעזרים הם, כך נדמה, גם בספקי חוץ. מה תתמה: לחץ ביקוש על היצע - יש להוציא עבודה גם "החוצה". ספק אחד שמו יאח"ה. ספק מוכר. ספק מורשה. ספק אחר בשם "יאחב"ל". גם הוא ספק מוכר. ספק מורשה. הספקים החיצוניים דואגים תדיר לדליפה מהצנרת.... .

זו התחושה הרווחת כיום, בציבור. תחושה קשה הדורשת ועדת חקירה ממלכתית, אפילו בהמלצת בג"צ.

יש ראיות. אין ראיות. יש אשם. אין אשם. יש חשד. אין חשד. יש עשן. אין עשן. יש חקירה. אין חקירה. כל זה באמת לא חשוב.

החשוב הוא זה: מסמנים את המטרה, סביבה מציירים עיגול גדול, יורים חץ רעל לעברה של המטרה, משרבטים שרבוט בדמות כתב אישום במקרה הרע, במקרה הטוב מונעים מהמועמד לקבל תפקידו הבכיר, אף ללא כתב אישום, והא לך תוצר ישראלי מקורי של המתפרה המיוחדת. מתפרה משוכללת.

גם המנון יש שם לתופרים: "אנו תופרים אנשים, בלילות אפלים ..., מתחת רגלינו...".

נזכיר רק למי ששכח: המתפרה הזו הומצאה בישראל אחרי שנת 1992. ונשאל: למה שנת 1992 דווקא?. אתה מחזיר אותנו 12 שנים אחורנית?

נזכיר: בשנת 1992 אירעה, אליבא דנשיא בית המשפט העליון, כבוד השופט ברק, "מהפיכה חוקתית". מהפיכה חוקתית בדמות חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו. חוק יסוד על חוקתי הוא מכנה אותו תדיר.

והנה, מתברר, כי החוק, הוא חוק היסוד, היה לצנינים בעיני מנהלי המתפרה הגדולה. החוק לא היה אלא לאות מתה [ומיותרת] בעיניהם. סרח עודף.

לתוצר המוגמר, תפוקת המתפרה המשוכללת, יש אפילו סלוגן ישראלי: "תיק הכפות". אם תרצה: "תיק תק". לכל כפות יש תיק. תיק תפור. תיק אישי. תופרים תיק תק.

שכחו הם, שם במתפרה, את "חזקת החפות". הפכו את הנידון הנדון ל"כפות", הצמידו לידיו תיק [הצמדה תיק תק], וצלבו אותו, את הבכיר, בכיכר העיר. הכל מבלי שיהיה לו את יומו בבית משפט. הכל תוצאי המכונה המשומנת הלז, מבית המתפרה המשוכללת ביותר בישראל.

הרכב של שבעה משופטי בית המשפט העליון, לו יעשה מלאכה נאמנה, רצינית, מקצועית, מושכלת והגונה, ימליץ כך. נקווה כי תוקם ועדת חקירה ממלכתית, שתבדוק את המתחולל בינות לשערי המתפרה.

___________________________________________________________
הכותב הוא עורך דין, ממייסדי עמותת אומ"ץ - אזרחים למען מינהל תקין וצדק משפטי וחברתי. שימש בעבר כראש לשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו.

תאריך:  21/06/2004   |   עודכן:  21/06/2004
עו"ד פנחס (פיני) פישלר

מועדון הבלוגרים עוקבים: 25לקבלת רשימות פנחס פישלר לדוא"ל
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן


ברחבי הרשת

רשימות קודמות
החלטת היועץ המשפטי לממשלה בפרשת האי היווני חשפה סוף סוף לעיני הציבור את ערוותם של מי שבאמצעות כת קטנה של עיתונאי-חצר הצליחו לבסס את התפיסה כי מתחוללת כאן מלחמת בני אור בבני חושך, שבה הפרקליטות מגינה בגופה על הציבור מפני נבחריו.
אני מקווה, ששופטי בג"צ, בהרכב מיוחד ולא שגרתי (9 שופטים), לא שכחו את משמעות המושג "חזיר" לעם היהודי ובמיוחד לדת היהודית משך כל ההיסטוריה. אגב, גם למוסלמים יש רתיעה ואיסור על אכילת חזיר וכל הפניה או הדמיה של הנושא עם הנביא - מעורר זעם טבעי מובן, עד כדי שפיכות דמים.
20/06/2004  |  עו"ד אברהם פכטר  |  מאמרים
כדאי להזכיר שוב את המילים בחירה חופשית ולהבין את משמעותן בנושא הפנסיה. שנים רבות פעל ענף הפנסיה בחסות ההסתדרות ותחת הסדרים כובלים וצווי הרחבה, וכעת הוא עומד לצאת לחופשי.
20/06/2004  |  ד"ר שלמה חזן  |  מאמרים
עוד טרם פורסמה החלטת היועץ המשפטי לממשלה, בעניין פרשת "האי היווני", וכבר התבשרנו כי העותרים הסדרתיים, מספר חברי כנסת הנוהגים לעתור לבג"צ השכם וערב, כבר מוכנים. הם כבר כתבו והכינו, הם כבר יודעים כי ההחלטה פגומה מן היסוד עוד טרם בכלל עיינו בה.
ההינתקות: דברי בוש ופאואל!
20/06/2004  |  פרופ' ג'רלד פרמן  |  מאמרים