שבת 02 יולי 2022  17:06
הדג מסריח מהזנב
09/07/2005  |   אריה אבנרי   |   מאמרים   |   יומני אבנרי   |   תגובות

▪  ▪  ▪
יש סימנים ראשונים לכך, שאזרחי המדינה המוטרדים ממה שעלול להתרחש במדינה בתקופת ההינתקות ואחריה, ברובם המכריע מתחבטים בבעיות כלכליות ועסוקים בעניינים משפחתיים ואישיים, מגלים מחדש אטימות לשחיתות הגואה בקרב אישים בצמרת המדינה ובשלוש הרשויות (מבצעת, מחוקקת ושופטת), מתעלמים מנושא ההון והשלטון ומעדיפים לעצום עיניים מול הריקבון של מרבית המפלגות.

דומה שאפילו המבצע המבורך של "מעריב" לביעור השחיתות תחת הסיסמה "איפה הבושה", קהה במידה מסוימת והמשך צלצולי האזהרה שמשמיע העיתון מדי פעם כבר אינם ערבים לאוזניהם של אזרחי המדינה, שנמאס להם אולי לשמוע השכם, הצהר והערב על המושחתים למיניהם.

כדאי אולי לעשות באורח חד-פעמי תפנית ולעסוק ב"שחיתויות קטנות", שהן מנת חלקם של רבבות רבות של אזרחי המדינה שהשתלבו במרוצת השנים בנורמות פסולות שהשתרשו במדינה, וניתן לסווגן תחת ביטויים: "קומבינות", "שטיקים", "תיכמונים", "תרגילים, "טריקים".

לכאורה, המדובר בעבירות פעוטות ערך כביכול: בתחום האפור שבין אזרח למדינה או לגוף ציבורי זה או אחר; או בתחום הרחב שבין אדם לחברו. אבל בפועל, יש ברוב העבירות הללו חצייה ברורה של הגבול הפלילי, חליבת הקופה הציבורית, פגיעה בחפים מפשע, מעילה באמון, הטעייה מכוונת, התחזות וניצול תמימותם של אזרחים תמימים.

למרבה הצער, מעורבים בנורמות הפסולות הללו בעלי מקצועות רבים ומגוונים, שהספיקו להרוס כמעט כל חלקה טובה במדינה, והמוני אזרחים מן השורה שהשתלבו באווירה הכללית. אם לראש הממשלה, שרי ממשלה, חברי כנסת, ראשי ערים ורשויות, אנשי מערכות המשפט ואכיפת החוק ומנהלי ארגונים ציבוריים מותר לעקוף את החוק, מדוע נאסר הדבר עליהם.

בבואך לרומא היה רומאי. ואם אתה מתגורר בישראל, היה רמאי. והמשכיל בעת הזו לא ידום, והוא מצווה לפצוח את פיו ולזעוק גם אם דבריו נשמעים כקול קורא במדבר, ללא הד.

לצורך המחשת דברי ריכזתי כאן בהמשך "מבחר" אקראי, הכולל, שורה של עבירות מסוג אלה שמוכרות היטב לעם היושב עדיין בציון. הנתונים הללו מתפרסמים להלן לא לפי סדר חשיבותם והיקפם, אבל מהווים מקשה אחת - צילום מצב עגום ביותר:

- מדי שנה מגלגלים רבבות אזרחים מאות מיליוני שקלים במזומנים, בעסקות ובתשלומים עבור שירותים בכל ענפי המשק. בכך הם מגדילים במידה ניכרת את "מצבת" ההון השחור במדינה, הנאמדת בעשרות מיליארדי דולרים.

- מספרם של העובדים העצמאיים והשכירים שאינם משלמים מס אמת ומצליחים להערים מים על שלטונות המס הגיע לשיאים חדשים.

- אלפי מאעכרים פועלים במדינה. אלה מסוגלים להסדיר תמורת עמלות רישומים בטאבו ללא תור, רשיונות בניה חריגים, רישיונות נהיגה ללא מבחן וטסט למכונית ללא בדיקה, קבורה בבתי עלמין במקומות עם ארבעה כיווני אוויר ואישורים מזויפים בעל תחום.

- מתווכים שמציעים דירות למכירה בלי לחשוף את האמת על מצבה של הצנרת והביוב או משכירים דירות תוך הסתרת המפגעים הסביבתיים.

- עובדי מכס ומס הכנסה שמציעים להסדיר שומות נמוכות ותשלומי מיסים מופחתים תמרות "מעשר".

- "מריצי מניות" באמצעות שימוש במידע פנים, הפצת שמועות ותרגילים שונים, כולל שימוש באינטרנט.

- אזרחים שמדווחים על כך שהם מובטלים וזוכים לדמי אבטלה למרות שבפועל הינם עובדים.

- נכים מדומים שמצליחים לזייף אחוזי נכות, להערים על הוועדות הרפואיות ולגובת סכומים ניכרים מהביטוח הלאומי. אזרחים בריאים שמשתלבים בתעשיה המשגשגת של תווי חניה מזויפים לנכים.

- מנהלי מחלקות בבתי חולים ורופאים בכירים שמבצעים ניתוחים או מקדישים תשומת לב אישית מיוחדת רק למיוחסים ולאלה שמשלמים להם במעטפות בעלי גוון ירוק מתחת לכיסא. השולחן כבר לא בטוח. האחרים זוכים לטיפול ברמה של "יד שלישית". במקביל מצויים רופאים אחרים שמוכנים לתת "סיכום מחלה" לכל מחלה מדומה שתידרש ולכל מטרה שהיא.

- עורכי דין אזרחים שמוכרים את לקוחותיהם מאחורי גבם תביעות אזרחיות תוך שיתוף פעולה עם עמית למקצוע שמייצגים את הצד השני, ומשכנעים אותם להגיע להסכמים לא הוגנים.

- בוררים ומגשרים שמקיימים קשרים סמויים עם אחד הצדדים כדי להטות את החלטתם.

- פסיכולוגים מדומים שמשחקים בנפשם של אנשים פגיעים ורגישים.


- יועצי נישואין שמתאמים מראש את חוות דעתם המקצועית, כביכול, עם אחד הצדדים.

- שמאים שמוכנים לתת דוחות שומה לרשום כל סכום שיידרש.
בעלי מוסכים ועובדים מדווחים על תקלות מדומות בכלי רכב לסוגיהם וגובים כספים עבור תיקונים שבוצעו כביכול. לעיתים נגבים סכומי כסף יקרים עבור חלקים חדשים שהשמישו מזמן.

- עיתונאים שמייצרים חדשות ומביימים סקופים ע"י הסתת ערביי שטחים, קיצונים ילדים לנקוט באלימות מול מצלמות.

- מדריכי תיירות חוץ ופנים שבוחרים מסלולים עפ"י חנויות המזכרות והתכשיטים והמסעדות שמשלמות להם עמלות.

- רבנים שנותנים לבעלי ממון היתרים לעבור על חוקי הדת בעיקר אי שמירת שבת.

- שיפוצניקים מבצעים עבודות חפיפות, מנפחים מחירים ומדווחים על קלקולים שלא היו.

- חנוונים, בעלי באסטות ורוכלים שמשתמשים במשקלות לא מכויילות ומרמים את לקוחותיהם.

- מומחים שמעריכים פריטים מתחת למחירם הריאליים ושולחים קונים.

- חלפנים שמחליפים נייר במקום מטבעות זרים.

- רופאי קופות חולים ושירותי בריאות שמקציבים לכל חולה 10 דקות שמהן 7 דקות מוקדשות לעבודה מנהלית במחשב, עיון במסמכים רפואיים והכנת מרשמים רפואיים, ורק 3 דקות ברוטו מוקצבות לבדיקה לא יסודית של החולה.

- מורים שנותנים שעורים פרטים ונוטלים מתלמדיהם תשלומים במזומן ללא קבלות ובכך מעניקים להם גם שיעור ראשון באזרחות לא טובה.

- רוכלי רחוב שמעסיקים קונים פיקטיביים ליצירת "לחץ", כביכול, לקניית סחורה זולה.

- יבואנים שמחליפים תוויות של מוצרי טכסטיל שיוצרו במזרח הרחוק ומוכרים אותם כאילו יוצרו בניי יורק, פאריז או רומא.

- נהגי מוניות שעושים סיבובים מיותרים עם נוסעיהם במטרה לצבור קילומטראז' ולהגדיל את מחיר הנסיעה.

- פקידי מדינה שמוכרים מידע מהמאגרים המצויים בשליטתם תוך פגיעה בוטה בצינעת הפרט.

- קציני צה"ל בכירים שמשתפים פעולה עם אישים בצמרת, קרובי משפחה ומכרים, כדי לשחרר בעלי פרופיל גבוה מיחידות קרביות.

- מתקני מחשבים שמדווחים על תוכנות שלא שמו ועל תיקונים שביצעו כביכול.

- תחנות דלק שמוהלות מים, או עובדי תחנות שמשתמשים בקופסאות פתוחות של שמנים ומספקים רק חלק מהכמות למרות שהנהגים שילמו מחיר מלא.

- אנשי עולם מסתורין חסרי מיומנות וידע ושרלטנים, ביניהם חוזים בכוכבים ובמזלות, מומחים מפוקפקים לטלפתיה ונומורולגיה, קוראי קפה ותה, רואי קלפים, וכל מיני מכשפים שמבטיחים עתיד ורוד לבעלי עבר שחור והווה אפור.

- אזרחים שמגישים תביעות מדומות לחברות הביטוח תוך ניפוח הנזק האמיתי שנגרם להם. לעיתים הדבר נעשה בשיתוף עם שמאים או סוכני ביטוח.

- חוקרים פרטיים שממשמשים כסוכנים כפולים.

- אזרחים במספר גובר והולך שמצאו דרכים להתחבר אל מקורות מים וחשמל של זולתם.

- אזרחים שמסירים משמשות מכוניותיהם דוחות חניה ומדביקים על מכוניות אחרות שחנו כחוק בתקווה שבעליהם ישלמו את הדוחות מבלי שיבדקו את מספרי הרכב.

- סוכנים מבית-לבית שמחתימים אזרחים תמימים על חזוי רכישה מבלי שקוראים את האותיות הקטנות.

- עובדים שחותמים על שעוני נוכחות בעבודה במקום חבריהם הנעדרים.

- אזרחים המשתמשים בטלפונים ציבוריים בארץ בלי לשלם לבזק או בעת שהותם בחו"ל, מחייגים בסימן מוסכם מראש וטוענים שנפלה טעות במספר השיחה לא קוימה כביכול.

- בעלי מכוניות שמזייפים את הקילומטראז' של כלי הרכב שמיועדים למכירה והולכים בדרכם של שוחרי מכונית שמעלימים תאונות ומענקים ברק מדומה לכלי הרכב.

- מתרימים עבור גופים פקטיביים של מוכי גורל למיניהם.

- זייפנים המייצרים בארץ מוצרי חוץ יוקרתיים תחת השמות המקוריים.

- סוחרים שפוגעים בקניין הרוחני ומפיקים יצירות מזויפות.

- תלמידים שמעתיקים בבחינות באמצעות הודעות SMS.


ויש עוד שורה ארוכה של דוגמאות נוספות. הסירחון של הדג החל בקצה הזנב והתפשט לבטן הקשה של הדג. הסכנה היא שבהדרגה יתחבר לראש והסירחון של מעשי השחיתות הגדולים של ראש הדג והרמאויות הקטנות של זנב הדג יתמזגו לסירחון כללי של שחיתות גלובאלית שתביא אותנו למצב של חוסר תקווה.

האם אזרחי המדינה לא ישמעו ולא יראו לפני שיהיה מאוחר מדי ונהפוך לארץ זבת נוכלים, רמאים, גנבים ומתחזים, שבזים לחוקי המדינה.

איש הלא ישר בעיניו יעשה.

תאריך:  09/07/2005   |   עודכן:  09/07/2005
אריה אבנרי
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
האלימות מאז ומתמיד השתלמה, והינה חלק טבעי במארג הקיום האנושי.
08/07/2005  |  בוב דואו  |   מאמרים
ב"ה
08/07/2005  |  חנה אייזנמן  |   מאמרים
לארה"ב יש, במידה גבוהה, מונופול על שיווק האנרגיה - הנפט - בעולם. לכן, מדינות אירופה חייבות לרצותה, שכן הן תלויות בנפט שבשליטת ארה"ב. סין, שהיא צרכנית הנפט השנייה בגודלה בכלכלה העולמית, עושה "שמיניות באויר" להשיג מקורות נפט שמחוץ לשליטת ארה"ב - מדינות חבר העמים וכד'. וזהו נפט המושג בדרך לא דרך ממקורות רבים, ותוך תמרונים שונים וניצול מצבים מזדמנים.
08/07/2005  |  מיכאל שרון  |   מאמרים
הנה דוגמא מאלפת לתעמולה חסרת בושה בעיתון ישראלי מוביל (הפעם היה זה עיתון "מעריב", בשבת האחרונה). המסר שהתעמולה נועדה להעביר: חיילים שמתנגדים להינתקות מוכרחים לבצע אותה בכל זאת.
08/07/2005  |  סוזי דים  |   מאמרים
הסדר ביטוח קבוצתי מתאפיין בכך שהמו"מ לכינונו מתקיים בין יזם ההסדר למבטחת. בין הצדדים מתקיים מעין מו"מ קיבוצי בו יזם ההסדר פועל בשם קבוצת המבוטחים פוטנציאלית, או קיימת. בדרך כלל מדובר בועדי עובדים, ועדי גמלאים, במעסיקים, או בנציגים של ארגונים המסוגלים להבטיח גישה נוחה של המבטח לקבוצת המבוטחים כמו קופות החולים. תוצאת המו"מ בין היזם למבטח הנה פוליסת ביטוח המשווקות לחברי הקבוצה ובמקביל לה קיים הסכם המפרט את תנאי ההתקשרות בין היזם למבטחת. יזם ההסדר נקרא לרוב בהסכם זה ובפוליסה "בעל הפוליסה" בכינוי ובמושג זה נגענו ברשימות הקודמות.
08/07/2005  |  עו"ד גולדבלט משה  |   מאמרים