יום חמישי 30 יוני 2022  14:04
מדינת האיומים
23/07/2002  |   אריה אבנרי   |   מאמרים   |   יומני אבנרי   |   תגובות
 שמות קשורים
  אברהם פורז
  חברת החשמל
  יוסף (טומי) לפיד
 

▪  ▪  ▪
ח"כ אברהם פורז שהצליח בראשית השבוע, בתום מאבק פרלמנטרי ממושך לאורך של תריסר שנים, להעביר בכנסת בקריאה ראשונה הצעת חוק להגבלת חשמל לעובדי חברת החשמל לדורותיהם היה באחרונה קרבן לסדרת איומים על חייו.

איומים אלה נמשכו גם כאשר ח"כ פורז אושפז בימים אלה בבית החולים בגלל מיחושים שהיו קשורים כנראה ללחצים שהם היה נתון. המשטרה הציבה שמירה צמודה על הח"כ האמיץ בבית החולים והצליחה מאוחר יותר לעצור אם ובנה מחולון, עובדי חברת החשמל, החשודים שנטלו חלק באיומים על ח"כ פורז.

שני מאבטחים מלווים עתה את פורז על כל צעד ושעל כפי שעושים מאבטחיו של חברו לסיעה ח"כ יוסף ( טומי) לפיד ושל חברי כנסת מאובטחים נוספים.

החזית הפרלמנטרית מהווה דוגמא חיה נוספת לתהליך מדאיג שעובר על המדינה. לאורך כל השנים התפתחה תופעה חמורה של השמעת איומים על בעלי תפקידים הקשורים במניעת פשיעה, אכיפת חוק וסדר ציבורי, תחיקה, ענישה ובפרסום שמותיהם וצילומיהם של פורעי החוק.

המדובר הוא לא רק ב"איומים שקטים" באמצעות שיחות טלפון חסרי זהות, מכתבים ללא חתימה, דואר אלקטרוני מוסווה ורמזים גסים ( הנחת אברים של בעלי חיים ליד דלת הבית).

המציאות העגומה מלמדת שיש גם איומים ישירים פנים אל פנים בין המאיים והמאוים ובאמצעות ביקורי בית ליליים, שליחים לדבר עבירה ושימוש ציני בבני משפחה (בעיקר ילדים).

רשימת המאוימים במדינת ישראל שאין לה אחות ורעה בעולם כוללת, בין השאר, שופטים, אנשי פרקליטות, שוטרים, סוהרים, חוקרים ( משטרה, מס ההכנסה, מכס, רשות לניירות ערך), מעקלים ,אישי ציבור, ראשי ערים, עובדים סוציאליים, רופאים, עורכי-דין, עיתונאים, צלמים ועוד.

התוצאה הבלתי נמנעת היא שהולך וגדל בהתמדה מספרם של אנשי חוק למיניהם שזוכים לאבטחה צמודה. בראש הרשימה עומדים שופטי בית המשפט העליון.

רק תמימים יעלו על דעתם שאיומים אינם משפיעים. במדינה קטנה כמו ישראל בעלת מרחב התמרון המוגבל לא כולם מוכנים לקחת סיכון בעיקר בגלל החשש שהמשטרה עצמה נוהגת לעיתים בסלחנות כלפי מאיימים לרבות על אנשיה.

גם בתי המשפט לא רואים למרבה הצער בחלק מהאיומים דברים מוחשיים המולידים מעשי אלימות. שורה של פסקי דין סלחניים מדברים בעד עצמם, רק בתחום חיי משפחה מעורערים יש גישה שונה. בעיקר כלפי בעלים שמאיימים על נשותיהם וזאת בגלל שורה ארוכה של מעשי רצח.

דומה זאת השעה להתחיל בטיפול שורש במאיימים למיניהם באמצעות החמרת אמצעי הענישה והאכיפה כדי שגם המאיימים יחושו מאוימים ע"י החוק.

אני ממתין בקוצר רוח למאיים הבא עלי.
היו כבר רבים ורעים לפניו.

תאריך:  23/07/2002   |   עודכן:  23/07/2002
אריה אבנרי
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
"דרכי ציון אבלות מבלי באי מועד כל שעריה..."
שנת 2002 היתה עד כה, וכפי הנראה תמשיך להיות, שנה קשה לחברה הישראלית. המשך המיתון הכלכלי והגידול בהוצאות הביטחון השוטפות מחייבים בחינה מחדש וניהול חסכוני ויעיל במיוחד של תקציב המדינה הנוכחי.

22/07/2002  |  נסים ישעיהו  |   מאמרים
החודשים האחרונים היו סוערים מבחינת המגזר החקלאי בשני התחומים המרכזיים: כוח אדם ומים. המסקנה מהארועים בכל אחד מהתחומים היא אחת: כשהחקלאים והארגונים המיצגים אותם אינם מאוחדים ופועלים בנפרד, הם מפסידים והופכים לכלי משחק בידי אחרים.
מרצדס חושפת סידרת שיפורים בטיחותיים: 4 מאטיק, מנועי 4 בוכנות חדשים והעתיד כבר כאן - דיסטרוניק לשמירה אוטומטית של מרחק ביטחון
20/07/2002  |  עמוס באר  |   מאמרים