שבת 04 דצמבר 2021  04:30
איך אומרים כדורסל באנגלית?

ביום ג', 30.5.06, התקיים דיון ב"פוליטיקה" על הספורט בישראל. עודד שחר שאל: "מדוע בכדורסל אנחנו מעצמה ובכדורגל אנחנו בכלל לא מגיעים למונדיאל?" הועלו כל מיני השערות אבל התעלומה, לא ממש נפתרה. מה יהיה?!

▪  ▪  ▪
ביום ג', 30.5.06 ישבו באולפן פוליטיקה בערוץ 1 כמה עיתונאי ספורט, פרשנים ואפילו שחקן כדורסל, וניתחו את הצפוי להתרגש עלינו עם פרוץ המונדיאל. מהון להון, התגלגלה השאלה הבלתי נמנעת שכולם שוברים עליה את הראש מזה שנים, כיצד יתכן שמדינתנו הקטנטונת היא מעצמה כה מפותחת בענייני כדורסל ואילו בענייני כדורגל... המממ...

היתה זו חווייה להיווכח כיצד השאלה הנצחית הזו שחוזרת על עצמה כבר שנים, שוב מביכה את המשתתפים. כרגיל, שוב ושוב הועלו הרעיונות הקבועים ואפילו נשמעו טענות על עצלות ישראלית בענייני כדורגל.

עלה על דעתי, שאם כבר פתרו את החידה המתימטית ההיא, ואם כבר התרופה לאיידס היא רק שאלה של אוטוטו, אז צריך ליזום דיון מעמיק עם כמה כוכבי הווה ועבר בכדורגל וכדורסל, שידונו במצב המדאיג ואולי יימצא הפיתרון לחוליי הכדורגל הישראלי, שימריא.

בהפקה, קנו את הרעיון על הראיון המשולב בטפיחה על המצח ומייד המכונה המשומנת נכנסה לפעולה. בתוך ימים ספורים, התכנסו לדיון כל המעורבים הרלוונטיים. מספר שחקני עבר שהיו בחו"ל בעת השידור, ישבו בהיכון מול מצלמות בשידור ישיר או היו צמודים לטלפונים והשידור החל.

מרגע זה ואילך, איני יודע בעצם מה היה בדיון והסיבה לכך היתה פשוטה למדי. כשהיו שיחות עם שחקני כדורגל הם אמנם התנהלו בעברית שאני מבין לא רע, אך השיחות עם שחקני הכדורסל, התנהלו כמעט אך ורק באנגלית, שלא כל כך הבנתי.

מה שנותר לי מכל הדיון שחלקו התנהל בשפה שעבורי היא כמו עבודה זרה, הוא כמו איור בשחור ולבן, שאם אתה מוציא ממנו את כל הצבע השחור, אז אתה נותר בעצם בלי כלום.

אז אולי מישהו מוכן להסביר לי מה היה בדיון? למה לעזאזל אנחנו הישראלים יודעים כה היטב לשחק כדורסל וכאלה דפוקים בכדורגל? בכל אופן, אני מקווה שהפרשנים שהוזמנו ל"פוליטיקה" צפו גם בשידור זה, והם אולי תפסו, כיצד ישראל צריכה לפעול כדי לקדם את עצמה גם בכדורגל לרמה אירופית או דרום-אמריקנית.

הכותב הוא מהנדס יועץ לניהול, יועץ למאבקים ציבוריים ולובי פוליטי, יו"ר נמר (נפגעי מס רכוש).
תאריך:  31/05/2006   |   עודכן:  31/05/2006
שבתאי עזריאל
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
אומר לך את דעתי, הפעילה הפלשתינית חוּלוּד בַּדָאווִי איננה קובלת על קשייה כפלשתינית לשכור דירה. מאוחרי הטענה המופרכת הזאת מסתתרת תביעה בלתי מתפשרת: חוּלוּד בַּדָאווִי רוצה לגור בבית של! בִּמְקוֹמֵ! זו מטרתה, והיא גם תגשים אותה.
31/05/2006  |  דודו אלהרר  |   מאמרים
מי שיקרא את סעיפי החריגים בפוליסות הביטוח בעיניים הטובות של מסלקי התביעות בחברות הביטוח, יגיע מהר מאוד למסקנה כי החריגים הם העיקר והכיסוי הביטוחי הוא החריג.
31/05/2006  |  עו"ד חיים קליר  |   מאמרים
הגדרה מקוצרת לרומן: "הרומן הוא הגירסה הארוכה של הסיפור הקצר והנובלה. הוא יכול לכלול סיפור מסגרת בנוסף לעלילה. התיאורים ברומן הם רבים ומגוונים, יש ריבוי מקומות זמנים ודמויות. המבנה מורכב וכולל אקספוזיציה, הסתבכות העלילה, נקודת מפנה, נקודת שיא, התרה וסיום." (מתוך ערך רומן בויקיפדיה).
31/05/2006  |  מאיר גז   |   מאמרים
פייר? למרות שחלפו כשלושה שבועות, אני לא מצליח להירגע מהתגובה של כבוד נשיא ביהמ"ש העליון אהרון ברק, להיותו במיעוט, בפסק הדין בנושא "חוק האזרחות". המכתב האישי ששלח במייל לידידו שמעבר לים, מוכיח, שהוא לא מוכן לקבל את דעתם של שופטי הרוב. עוד הוכחה שאגו ענק = אגו פגיע.
31/05/2006  |  נרי אבנרי  |   מאמרים
אנשים רבים ברחבי העולם עוקבים בעניין אחר מה שקורה באמריקה הלטינית. לאורך השנים האחרונות עלו לשלטון ממשלות עממיות יותר, ממשלות שקראו תיגר על המשטר המסורתי, הכנוע והמתרפס ביחסיו עם ארה"ב.
30/05/2006  |  ליאת טמנג  |   מאמרים