שבת 04 דצמבר 2021  02:56
צה"ל נכשל
   רשימות קודמות
  גסיסתה של ירושלים
  על חוק, נייר ובירוקרטיה
  חוק לחקירות פרקליטים
  שופטי העליון אינם נמוגים?
  "חכמי החרם האקדמי"

ישנן אמיתות שאין טעם להסתירן

▪  ▪  ▪
לא נעים להסתכל במראה, אבל האמת חייבת להאמר: צה"ל נכשל. תפקידו העיקרי של הצבא הוא להגן על המדינה ועל העורף האזרחי - והוא נכשל בזה.

4 שבועות שחמישית ממדינת ישראל יושבת בחדרי ביטחון ומקלטים או נמלטה מבתיה כשהיא נוטשת מאחריה את כל רכושה. זהו כשלון משמעותי ביותר של צבא ההגנה, שגם אחרי 4 שבועות אינו מסוגל לספק לתושבים הגנה.

כשזוכרים שזה בגלל 3,000 פלאחים שמצויידים בנשק ברמת חי"ר ובטילים שרמת תיחכומם מותאמת לאיכר סובייטי ממלחמת העולם השניה - והם עושים צחוק מצבא אדיר, רב משאבים המצוייד במיטב הטכנולוגיה הצבאית שקיימת בעולם, המסקנה ברורה: צה"ל נכשל ובגדול.

אם הוא לא היה מוכן וערוך למשימה מסיבה א', או שלא פעל נכון בגלל סיבה ב', או שהתבסס על הנחות שגויות מסיבה ג', או שנמנע מפעולה נכונה בגלל סיבה ד' - כל זה יבורר אולי (או יטוייח) אחרי המלחמה. אבל ברגע זה צריך להכיר באמת: צה"ל נכשל במשימה הכי בסיסית המוטלת עליו: להגן על העורף האזרחי.

תאריך:  06/08/2006   |   עודכן:  06/08/2006
אברהם-פריצי פריד
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
בשם המוסריות והנאורות עם ישראל משלם מחיר יקר, המשוואה הלא הגיונית, כאשר החיזבאללה מפגיז במכוון אזרחים ומדינת ישראל נמנעת מכך ככל האפשר, מובילה למחיר יקר. נשאלת השאלה האם זה כדאי או עדיף ליצור משוואה שונה, לדוגמא: כאשר בנוסף לכל הפעולות המתקיימות, על כל רקטה/קטיושה שנופלת בערי ישראל ולא משנה היכן, ישראל תגיב במאה רקטות/טילים לעבר ערי לבנון מאוכלסות ולא מאוכלסות ללא כוונות מדוייקות, לאורכה ולרוחבה של לבנון, או תקיפת התשתיות של החשמל והמים, מטרות דומות יש למכביר.
06/08/2006  |  מאיר גז  |   מאמרים
בעקבות מלחמת "בין המצרים" יופקו לקחים, ויוסקו מסקנות בתחומים רבים. כבר כעת, בטרם גמר המלחמה, ברור כי צה"ל צריך לאמץ לעצמו חשיבה צבאית חדשה, בעצם, החשיבה הצבאית הישנה והטובה בכמה תחומים.
06/08/2006  |  ד"ר אברהם בן-עזרא  |   מאמרים
לפני הבחירות האחרונות, במשך תקופה של חודשיים, הוצגה הגב' ציפי לבני, שרת החוץ, ככוח מקורי ורענן בצמרת השלטון. אנשים רבים דיברו בה נכבדות וגורמי השלטון אף הציבו אותה בעמדת זינוק לראשות הממשלה. פרשנים דיברו על כך שציפי לבני יכולה לבקש כל תפקיד בכיר, לצדו של ראש הממשלה, ותקבל אותו.
06/08/2006  |  אריה דרוקמן  |   מאמרים
גל תקשורתי עכור חולף לאחרונה במקומותינו ותוקף את רה"מ לשעבר אריאל שרון על כך שידע על איום הטילים מצד החיזבאללה, אך לא עשה דבר. יש המבקשים להקים ועדת חקירה ויש שכבר כתבו את מסקנותיה. מדובר בטענות חסרות שחר. המציאות שונה לגמרי. הרי העובדות:
06/08/2006  |  ישראל מימון  |   מאמרים
הבדיקות הביטחוניות בשדות התעופה בעולם חמורות למדי, מסיבות ידועות ומובנות. דומה, שאנשי הביטחון בנמל התעופה של מינכן (הקרוי על שם פרנץ יוסף שטראוס), הגיעו לשיא: כאשר טסתי, באל-על, לפני ימים מספר, ממינכן לנתב"ג, דרשו הבודקים גם ממני, גם מבני שנלוה אלי, להסיר את הכיפות שעל ראשינו. מדוע? כדי שיוכלו לבדוק את הסיכה הקטנה, שבה מהדקים את הסיכה לראש.
06/08/2006  |  אלעזר לוין  |   מאמרים