יום חמישי 30 יוני 2022  12:51
הנוסעים המתמידים
06/12/2002  |   אריה אבנרי   |   מאמרים   |   יומני אבנרי   |   תגובות

▪  ▪  ▪
סוד גלוי הוא, שההסתדרות המתחדשת האירה את פניה בשנים האחרונות לקבוצות עובדים מעודפות וסייעה לתגמל אותן בדרכים שונות.

על סקטור ייחודי זה נמנים, למשל, עובדי חברת החשמל וגמלאי החברה, שמעולם לא נלחצו על-ידי ההסתדרות לוותר על ההקצאה המוגזמת של החשמל חינם המוענקת להם.

לא צריך להתאמץ הרבה כדי לאתר את הקשר הפוליטי המיוחד שקיים בין מנהיגם, יורם אוברקוביץ, לבין יו"ר ההסתדרות, ח"כ עמיר פרץ. גם עובדי הבנקים נחשבים לשווים יותר, וזוכים מסיבות אסטרטגיות לתמיכה ללא תנאי של ההסתדרות במאבקי השכר שלהם.
העובדה שבכך מסייעת ההסתדרות להגדלת הפער בין עובדי הבנקים לבין הסקטורים אחרים של עובדים במשק, אינה מדירה שינה עריבה מראשי ההסתדרות.

קבוצת עובדים נוספת שהצליחה לגייס לצידה את ההסתדרות, ללא תנאי, הם עובדי עיריית תל אביב, החוסים בצילו של ארגון עובדים כוחני. ההסתדרות מעוניינת בתמיכתו של ארגון זה במפלגת "עם אחד", שמתמודדת בבחירות לכנסת.

דוגמא בולטת מהימים האחרונים ליחסי הגומלין התמוהים בין ההסתדרות ועיריית תל אביב, היא משלחת של 19 עובדי העיריה שיצאה ל"סיור מקצועי" בחו"ל בגרמניה והולנד.

ההסתדרות סובלת, כידוע, מגרעונות כספיים גדלים והולכים. היא מתקשה לשלם את שכר עובדיה ומתכננת לפטר בקרוב חלק מהם. אבל עובדה עגומה זו, לא מנעה ממנה להקציב סכום של 35 אלף דולר כ"דמי השתתפות" בנסיעתם של עובדי העיריה. הנימוק הצדקני שניתן הוא שהסיור יישא אופי לימודי בתחום המוניציפלי. סיורים נוספים כאלה מצויים בצנרת העירונית הסתדרותית.

הסיפור הזה יכול היה להיות שיגרתי, אלמלא העובדה שמרבית הנוסעים המשתלמים הללו השתתפו כבר באחרונה על חשבון משלם המסים העירוני התל אביבי בהשתלמות מוניציפלית בת שלושה ימים שנערכה במלון מפואר בים המלח.

כל קשר לבחירות הקרובות לכנסת הינו, כביכול, מקרי בהחלט.

תאריך:  06/12/2002   |   עודכן:  06/12/2002
אריה אבנרי
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
שאלה מפחידה במידת גוברת והולכת, מעסיקה כיום חלק נכבד מן הציבור בישראל: מה יהיה אם - בעקבות החלטה אמריקנית "ללכת חזק" על עירק ולחסל, אחת ולתמיד, את האיום הטמון במשטר הטרור של סאדם חוסיין - יחליט הרודן הרצחני לשגר טילים ביולוגיים, כימיים או, חס וחלילה גרעיניים, על מרכזי האוכלוסיה של ישראל, והתוצאה של מיתקפת-פתע שכזו תהייה אלפי הרוגים, רבבות נפגעים והרס רב ממדים?
06/12/2002  |  עמי דור-און  |   מאמרים
ימים קשים עוברים, בימים אלה, על כמה מבכירי קהיליית העסקים והמשפט בישראל, הנגועים לכאורה בפרשת צ'רנוי-זאבי. במיוחד על יו"ר הבנק הבינלאומי הראשון, שלמה פיוטרקובסקי, ומי שכיהן כיו"ר הבינלאומי ונציגה הבכיר של משפחת ספרא, עו"ד יגאל ארנון.
06/12/2002  |  יואב יצחק  |   מאמרים
לפני כ-27 חודשים פתחה הרשות הפלשתינית במתקפת טרור על מדינת ישראל. מאז, אנחנו מצויים במערכה קשה כנגד תרבות דמים ורצח, ששמה לה למטרה לפגוע ביהודים וישראלים באשר הם. מתקפת הטרור הזו לא היתה מקרית; היא תוכננה והוכנה בקפידה על-ידי יושב ראש הרשות הפלשתינית, אשר פרש - בטעות - את רגישותה של החברה הישראלית לחיי אדם כדרך לאלץ אותנו, בסופו של יום, להיכנע לטרור ולהסכים בכפייה לויתורים מדיניים נוספים. ויתורים ללא תמורה.
באוקטובר 2002 הודיעו שתי חברות דרוג, תחילה Fitch ואחר כך S&P, כי הן מורידות את דרוג החוב הפנימי של ממשלת ישראל ומשאירות ללא שינוי את דרוג החוב החיצוני של הממשלה. ההבחנה הזו היא ייחודית לממשלה, שהרי כאשר בנק מסחרי קובע עמדה לגבי יכולת החזר החוב של לקוח פרטי - אין הבחנה בסיסית בין היכולת להחזיר חוב במטבע מקומי או במטבע חוץ. אם ללקוח יש קושי לפרוע חובות - אין זה משנה לבנק אם החוב הוא בשקלים או במט"ח. מדוע, איפא, ההתייחסות לממשלה היא שונה?
ראיתי בטלוויזיה את הופעת השירותרום, את הנשיא ואת ראש אגף כוח אדם כולם חייכנים ומאושרים - יום חג.
05/12/2002  |  אורי נטע  |   מאמרים