שבת 04 דצמבר 2021  03:53
נו, אז האזינו גם לחיים רמון?

שיטת הסתרת חומרים והעלמת עדויות היא כבר מזמן נורמה מקובלת בפרקליטות הדבר אינו חדש לחיים רמון אבל עד היום הוא לא עשה כלום, כי הוא חשב שלו זה לא יקרה

▪  ▪  ▪
לא ברור עדין למי בדיוק האזינו בסתר בפרשת הנשיקה הלוהטת של רמון, אבל פרקליטיו כבר שוקלים לבקש ביטול ההליכים המשפטיים נגדו לאחר שהתגלה שהפרקליטות (כהרגלה) הסתירה חומר חקירה מהנאשם.

אני כותב "כהרגלה", כי שיטת הסתרת חומרים והעלמת עדויות היא כבר מזמן נורמה מקובלת בפרקליטות. זה חלק מתרבות השקר שפשטה בפרקליטות והיא מוכרת ואף התפרסמה בעשרות מקרים - רק שחיים רמון ו"החברה הטובים" שכמותו, שתקו.

אז שלא יתבכיין לנו עכשיו. מצידי, שינצל את ההזדמנות הזו לביטול ההליכים הפליליים נגדו (כי חשוב שביהמ"ש יפסול התנהגויות נבזיות של הפרקליטות) אבל שלא יתבכיין לנו על השיטות המלוכלכות שבהן נוקטת הפרקליטות. שלא ייתמם לנו עכשיו.
כי זה לא חדש לחיים רמון שמתקיימות בישראל אלפי האזנות סתר ללא צו או באמצעות צווים שנתקבלו במצג כוזב, כמו שהוא ידע ויודע שהפרקליטות מסתירה חומרים ומעלימה ראיות מהתיקים, כי הוא עצמו קיבל עשרות ומאות תלונות של אזרחים בנושא הזה ויודע מהמתרחש.

אבל עד היום הוא לא עשה כלום, כי הוא חשב שלו זה לא יקרה.
כך הוא חשב כשהפרקליטות חיסלה את רפול, את קהלני, את רובי ריבלין, את יעקב נאמן, את איבט ליברמן ואחרים שחוסלו עם "חקירות" ו"כתבי אישום" מגוחכים שמנעו מהם את תיק המשפטים (או המשטרה). הוא חשב שלו זה לא יקרה - עד שהגיע הרגע וגם חיים רמון "יורט" באותה שיטה. למען האמת זה די משעשע: לאבד את משרד המשפטים תמורת נשיקה. מועמד למשרד לאיכות הסביבה הם בטח יחסלו כבר עם סתם דוח חניה.

עכשו הוא מבין. אז רמון לא התרגש כשהמשטרה קיימה האזנות סתר במשך 3 שנים והקליטה 80,000 (!!) שיחות של דוד אפל ובני ביתו, כשרוב ההקלטות הללו נעשו ללא צו או באמצעות צווי מירמה והוא לא התרגש מזה שהמשטרה הקליטה את שיחותיהם הפרטיות של אשתו וילדיו של איבט ליברמן, כי חשב שלו זה לא יקרה. אז הנה עוד מעט הוא יגלה שגם לו זה קרה.

ככה זה חיים רמון: כשאתה איש ציבור ששותק כשעושים לאחרים - אל תתפלא כשעושים זאת גם לך. ומה שיפה פה זה שלעולם גם לא תדע בבטחה אם האזינו רק לשולה זקן ולסביבתה או שהאזינו גם לחברה האינטימית שלך, כי את החומר האמיתי לעולם לא תקבל ולפרקליטות - וזאת אתה כבר יודע - אין שום בעיה בהסתרת הראיות...

לכן זה טוב. אפילו טוב מאד מה שעשו לחיים רמון. טוב שהעמידו אותו לדין על שטויות , טוב שחיסלו לו ככה את הקריירה במשרד המשפטים וטוב שהסתירו ממנו חומר חקירה. ככה הוא יתחיל להבין איך באמת מתנהגת הפרקליטות עם שאר אזרחי המדינה. לכן זה טוב.

כי עכשיו, מי יודע, אולי, הלוואי, יקום איזה חיים רמון - הנוכחי או הבא אחריו - ויעביר בכנסת כמה חוקים פשוטים מתחייבים, כמו למשל, שאם הפרקליטות תעלים חומר חקירה כלשהו מידיעת הנאשם - הנאשם יזוכה אוטומטית מכל האישומים והפרקליט שהגיש את כתב האישום יפוטר. חוק שיקבע שאם נעשו האזנות סתר ללא צו חוקי וכשר - כתב האישום יבוטל מייד והנאשם יזוכה. חוק שיחייב שכל חקירה נגד חשוד לא תמשך יותר משנה ובתום השנה או שיוגש כתב אישום או שיוכרז על סגירת התיק. חוק שיקבע שכל אזרח רשאי לדרוש שהמשפט נגדו יתקיים ברציפות וביעילות, כמו שנוהגים עכשו עם חיים רמון, וכד'.

אלה כמה חוקים בסיסים שלוא היו קיימים, לא רק שהיינו זוכים למערכת חוק ומשפט טובה יותר, אלא שיתכן ואמון הציבור במוסדות החוק היה חוזר ונבנה. כי בלי זה, הסיכוי שישוקם אמון הציבור בפרקליטות ובמניעיה שואף לאפס, ובעניין זה כדאי לשאול עכשו גם את חיים רמון, מהי מידת האמון שנותרה אצלו (שר משפטים לשעבר, ויקיר המערכת) בפרקליטות ובשיטותיה.

הכותב הינו מי שהגיש את העתירה נגד פרקליטות המדינה בדבר זכות האזרח לעיין בתיק חקירה גם כשאין כתב אישום (בג"צ 10271/02). ביהמ"ש קבע שהפרקליטות לא רשאית להסתיר תיקים ועדויות
תאריך:  03/11/2006   |   עודכן:  03/11/2006
אברהם-פריצי פריד
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
אחת עשרה שנים חלפו מאז ירה בן הבליעל בגבו של חברי יצחק. אחת עשרה שנים עברו מאותו לילה נורא בכיכר שתחילתו בהתרוממות רוח אדירה וסופו באבל כבד.
03/11/2006  |  יורם דורי  |   מאמרים
היה זה ביום קיץ בהיר, שבו נסעתי להנאתי בכבישי השומרון, בין הישובים קדומים ושבי שומרון. מי שמכיר את הכבישים ביש"ע בכלל, ואת הכביש המדובר בפרט, יכול להבין ש"פקק תנועה" הוא מדע בדיוני בכבישים הללו. הנסיעה נמשכה כרגיל עד שנאלצתי להאט פתאום את רכבי. להפתעתי, "נתקעתי", מאחורי שורה ארוכה של מכוניות שנסעו במהירות 30 קמ"ש כשהמהירות המקובלת בכביש לא יורדת בדרך כלל מ-80 קמ"ש. לרגע חשבתי שמדובר במשאית בטון שמתאמצת בנסיעתה ומאיטה את כל התנועה, אך מיד פסלתי אפשרות זו שכן מדובר בכביש רחב עם פס הפרדה מקווקו. "אם מדובר היה במשאית" הרהרתי לעצמי, "מזמן כבר היתה נעקפת על-ידי שורת המכוניות".
03/11/2006  |  צבי פיין  |   מאמרים
בחיוך של שביעות רצון של על פניו, עמד ביום שלישי השבוע (31.10.06) רואה החשבון אבי גינדי, 30, בפני עיתונאים, בחדר הישיבות של חברתו, גינדי החזקות, במגדלי עזריאלי בתל אביב. הוא הציג בפניהם מה שכינה: "פרויקט הדגל של המגורים בישראל" - מגדל בן 26 קומות של מגורי יוקרה, שהוא וחברתו עומדים לבנות ברחוב אבן גבירול בת"א. ההשקעה תהיה 105 מיליון דולר, תמורת המכירות 130 מיליון דולר, הרווח הצפוי 25 מיליון דולר - וכל זה בפרויקט של 37 דירות בלבד.
03/11/2006  |  אלעזר לוין  |   מאמרים
מאבק בהון ובמדינת-הוועד הפועל של הבורגנות. לעובדים הארעיים בנתב"ג נמאס! נמאס להם מהדיכוי המחפיר מנת חלקם ממשפחת בורביץ, שאת מעלליה אנו זוכרים עוד היטב מפרשת הקלאבמרקט. נמאס להם מהמצב שבו מפטרים אותם פעם בשנה, כדי למנוע מהם לקבל קביעות בעבודה ועל-מנת למנוע מהם כל אפשרות של פרנסה בכבוד.
03/11/2006  |  יואב לוין  |   מאמרים
נניח שיספרו לכם על ראש ממשלה ישראלי שהיה נשוי שלוש פעמים, בגד בכל נשותיו, פעמים רבות, באחת מהם גם שהיתה חולה על ערש דווי, הציע נישואין למספר נשים באותה תקופה, והתחתן לבסוף עם אישה צעירה ממנו ב- 40 שנה. רוב הסיכויים שתגידו, אין דבר כזה.
02/11/2006  |  יגאל כנען  |   מאמרים