שבת 04 דצמבר 2021  04:32
אילנה דיין - עובדה מגמתית
דיין, הכפשות נגד מבקרי ביניש

ביום 9.5.07, תיארה אילנה דיין ב"עובדה" כיצד שר המשפטים דניאל פרידמן, התנכל למועמדות של נאוה בן-אור לשופטת, רק בגלל שהיא מקורבת לביניש. כדאי שדיין תשנה את שם תוכניתה מ"עובדה" ל"עובדה מגמתית"

▪  ▪  ▪
כאשר נודע לי לפי הקדימונים שאילנה דיין תדון ביום 9.5.07 בפרשת עיכוב מינוייה של נאווה בן-אור לשופטת, נשמתי לרווחה. סוף כל סוף המחסום נפרץ. מי יודע, אולי דיין השתכנעה לפתוח את תוכניתה המכובדת לעובדות ופרשות מעולם המשפט. האמת? זוהי העזה!

עד כה - ויתכן כמובן שאני טועה - מכל השערוריות המלוות את מערכת המשפט, זכורה לי רק אחת ששודרה ב"עובדה". כוונתי לפרשת הפרקליטה שלוה לוין, שבגלל מצג מטעה שלה, אדם הורשע לשווא ברצח ונדון למאסר עולם (לא נורא. עובדה שלוין עדיין מכהנת)...

אני מוכר כמבקר חריף של מערכת המשפט, לא בגלל היותי פוליטיקאי או עבריין, אלא עקב היותי יו"ר "עמותת נפגעים" שדרש ממערכת המשפט לגונן על הציבור, אלא שזו סירבה. מכיוון שכך, התחלתי לחקור את המתרחש במערכת סגורה זו. מימצאי - המופיעים גם באתר האינטרנט שלי - מצאו כידוע את ביטויים במאות רבות של ידיעות, מאמרים ותחקירים של עיתונאים בעיתונות היומית והמקצועית, ועורכי-דין נסמכים בעתירותיהם על בג"צים שבהם זכיתי.

אך ל"עובדה", לא הצלחתי לחדור. מעולם לא הצלחתי אפילו לעבור את מחסום הפקסים, המיילים או התיבה הקולית וליצור מגע אנושי, והנחתי, שיש תחומים שבהם התוכנית אינה מטפלת. גם לכך אין לי טענות. לא כל עיתונאי ותוכנית תחקירים, חייבים לטפל בכל נושא, אך כאשר הם מטפלים בנושא כלשהו, חלה עליהם חובת האובייקטיוויות.

אלא שבשידור שבו עסקינן, הנוגע לבן-אור, חסרו עובדות. בן-אור תוארה בשידור כפרקליטה ישרה ששר המשפטים התנכל לה עקב התחשבנותו עם ביניש, אלא שחסרה תגובת השר. סופר כיצד התביעה נגד בן-אור הוגשה על-ידי מתלונן סידרתי, אך חסרה לי תגובתו (ובכלל, מתי אדם הופך מ"מתלונן" ל"סדרתי"?). כמו כן, שודר הקטע שבו ביניש מסמנת את מבקרי המערכת כעבריינים ופוליטיקאים, אלא שלא ניתן לאף מבקר מוכר, לשלול את השלכת הרפש.

דיין גם לא הזכירה שביניש היתה בניגוד עניינים בהליך הבחירה, הואיל ובתה, דניאלה, התמחתה אצל בן-אור ולאחר מכן אף עבדה אצלה במינוי ללא מכרז.

דיין גם לא התייחסה לכך שביניש מתאמצת להחדיר ככל יכולתה אנשי פרקליטות למערכת השפיטה שלנו. דעתי היא, שיש לכך תוצאות קטלניות הן לאובדן האימון במערכת המשפט, והן לקריסת המערכות שעליה ביניש מדברת.

ובעיקר, דיין לא התייחסה לכך שהציבור מאס במינויים הנפוטיסטיים, משחקי ה"חבר מביא חבר" וניגודי העניינים שבהם מצויים אנשי עולם המשפט. אילו התקיים למשל משאל, מהן עשר הפרשות המשמעותיות ביותר באובדן האימון הציבורי במערכת המשפט, בטוחני שפרשת מינוייה של עדנה ארבל היתה מככבת בראש הטבלה, ויתכן שלפרידמן יש עוד מספר שיקולים מלבד התחשבנות עם ביניש.

ובקיצור, יופי אילנה!

הכותב הוא מהנדס תעשיה וניהול, לוביסט ויועץ לאסטרטגית הסברה ומאבקים ציבוריים, יו"ר נפגעי מס רכוש (נמ"ר)
תאריך:  12/05/2007   |   עודכן:  12/05/2007
שבתאי עזריאל
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
דוח וינוגרד והתנהגותה של הנהגת מפלגתכם העמידו אתכם במרכזו של פרדוכס. בידכם, חברי הכנסת מן השורה, מוטלת האחריות ליציבות השלטון לאמינותו ולהמשך קיומה של מפלגתכם. בידכם היכולת לקדם שלטון אמין ויציב. בידכם היכולת למוטטו.
11/05/2007  |  פרופ' רן חרמש  |   מאמרים
דוח חדש של בצלם פוסק באופון חד-משמעי, כמצוטט להלן מכותרת מסמך שפורסם שאתר הרשמי של הארגון בימים האחרונים: "חיילים הוציאו אנשים מבתי עסק בעיר, השתמשו בהם כבמגנים אנושיים, התעללו בהם ועצרו אותם". חוקרי בצלם פרסמו האשמה חמורה ביותר נגד צה"ל, אשר הקורא התמים עשוי לחשוב, כי נעשתה לאחר שבוצעה בדיקה דקדקנית של האירוע, ניגבו עדויות וגרסאות מפורטות הן מהתושבים הפלשתינים הנפגעים והן מצה"ל וגורמי הביטחון.
11/05/2007  |  יהונתן דחוח-הלוי  |   מאמרים
שבוע מוזר היה זה במליאת הכנסת שחזרה מפגרת האביב היישר לקלחת הרותחת שגרמו מסקנות דוח הביניים של ועדת וינוגרד. היומיים הראשונים - שני ושלישי התנהלו בעצלתיים. ותיקי הבית אמרו כי באוויר יש תחושה של בחירות, אך בו-בזמן, הבנה שבחירות כנראה לא ייערכו בקרוב. מעין תחושה של ללכת עם ולהרגיש בלי.
11/05/2007  |  רונן ליבוביץ  |   מאמרים

11/05/2007  |  אברהם (פריצי) פריד  |   מאמרים
קשישים המתגוררים בפרויקט הדיור המוגן "אחוזת ראשונים" בראשון לציון, שכרו לאחרונה את שירותי משרד עורכי הדין וייס פורת ושות'. הם עשו זאת במטרה לקבל דיווח מפורט מחברת "אחוזות רובינשטיין" באשר לשאלה על מה שנעשה בסכום משוער של כ-750 מיליון שקל של פקדונות שהופקדו על-ידיהם בחברה, עם כניסתם לפרויקט. חברת "אחוזות רובינשטיין" מסרבת למסור דיווח בטענה שכספי הפקדונות הם חלק בלתי נפרד מנכסי החברה.
11/05/2007  |  איילת פישביין  |   מאמרים