יום חמישי 30 יוני 2022  14:10
שלום ואין שלום
21/02/2003  |   אריה אבנרי   |   מאמרים   |   יומני אבנרי   |   תגובות

▪  ▪  ▪
בסקירתו הפוליטית חשף במעריב הפרשן הפוליטי, שלום ירושלמי, פרט מאלף: לפני כחצי שנה, בעיצומו של המשבר הכלכלי, העביר אחר ממקורביו של שר האוצר, סילבן שלום, מסר לבנו של ראש הממשלה עמרי שרון בנוסח:" אם סילבן יפגע גם האבא שלך יפגע".

החיים הפוליטיים התוססים במדינה משולבים, כידוע, בבגידות, כפיות טובה, חציית קווים, זיגזגיות, אי מילוי הבטחות וחיסול חשבונות.

אבל, כנראה, שאין גבול לחוצפה: שר אוצר שכשל בפקידו, ודרדר את הכלכלה הישראלית לעברי פחת, ניסה ללחוץ על ראש הממשלה. יש סימנים לכך, ששלום לא ויתר עדיין על תפקיד שר האוצר בממשלה החדשה. העובדה שהסקרים האחרונים מלמדים, שרוב מכריע של אזרחי המדינה לא רוצים בהמשך כהונתו, לא מזיזה לו.

שלום עדיין שיכור ניצחון מהצלחתו המרשימה בבחירות הפנימיות בליכוד, והודף ניסיון לקשור אותו לחקירות המשטרה.

קרוב לוודאי שרק אם שלום יקבל "תחליף" מיניסטריאלי בכיר, הוא יסכים להפסיק ל"התגלח" על חשבון כלכלת המדינה, ואולי גם מקורביו יפסיקו לאיים.

כנראה שרק בישראל, שבה לא מתמנים למרבה הצער מומחים בעלי רמה כחברים בממשלה, יכולים להרשות לעצמם שרים לשחק בגורלה של המדינה בין השאר מסיבות של אגו אישי.

סילבן שלום היה מאז ומתמיד בעל אגו מנופח ושקוף.

כך, למשל, עמד שלום בשעתו בתוקף על קבלת התואר של "סגן ראש הממשלה", ונעלב כל אימת ששוכחים את התואר הזה.

במסגרת מאבקו הפוליטי בשרת החינוך, לימור לבנת, לא היסס שלום להתחרות בה בחלוקה מסיבית של מחשבים לתלמידים.

הכפילות בחלוקה היתה על חשבון הקופה הציבורית המדולדלת ששלום אמור לשמור עליה. ויש דוגמאות נוספות.

דומה שהגיעה השעה להבהיר לשר שלום, שמדינת ישראל לא תהיה יותר שדה ניסויים, ומשרד האוצר לא ישמש מקפצה פוליטית. ככל שיקדים להיפרד מעיסוק מכלכלת המדינה, כן ייטב.

תאריך:  21/02/2003   |   עודכן:  21/02/2003
אריה אבנרי
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
1. מודה אני לכולכם על ברכותיכם. דברים כאלה נאמרים על אדם, בדרך כלל, רק פעמיים ובדרך כלל רק פעם אחת בחייו. חלק מהדברים נאמרו, כך אני מרגיש מלב ולב ולחלק איני ראוי, אך זו דרכו של עולם.
נפרדים אנו היום מאחינו שלמה. במצב הרגיל של הדברים עלי לדבר על שלמה, ואף אעשה כן. אך לפני כן מרגיש אני צורך לדבר על עצמי, כלומר על הצער הרב שאופף אותי עם פרישתו של שלמה. למעלה מעשרים ושתיים שנה, שירתנו יחד, זה לצד זה, בבית המשפט העליון. ישבנו יחד בוודאי במאות הרכבים. הפכנו להיות אחים - לא רק בתואר אלא במהות. על כן, הפרידה קשה. מרגיש אני כי חלק ממני עוזב את בית המשפט, והחלק שנותר בו נעשה - עם פרישתו של שלמה - עני יותר.
מדיניות משרד התקשורת דוגלת, באופן עקבי, בפתיחת תחומים חדשים לתחרות, ובעידודה של תחרות, על בסיס הקמת תשתיות שונות, המתחרות זו בזו. ישראל נהנית ממציאות נדירה למדי בעולם, שבה, כמעט לכל משק בית, מגיעות, כבר היום, שתי תשתיות תקשורת קוויות נייחות: זו של חברת בזק וזו של חברות הכבלים. מציאות זו, בראש ובראשונה, היא הבסיס למדיניותו ארוכת הטווח של המשרד, בכל הנוגע לפיתוח תשתיות תקשורת בישראל.
20/02/2003  |  ח"כ ראובן ריבלין  |   מאמרים
העוני בישראל משנה פניו: מעוני פסיבי, רפה ואין-אוני הוא הופך לעוני אקטיבי, בוטה ולוחמני. מעוני כנוע וצייתני הוא הופך לעוני מתריס וקנטרני. לא ירחק היום - הוא כבר ממשמש ובא - שבו ייהפך העוני הזה, החריף כל-כך, לעוני אלים ודורסני.
20/02/2003  |  אברהם שרון  |   מאמרים
ב-23 באוגוסט 1929 אחרי הסתה במסגדים, שבהם נטען, שהיהודים רוצים להשתלט על הר הבית, פרצו המוני ערבים והחלו במסע רצח בירושלים, שהופסק כעבור 3 ימים על-ידי הצבא הבריטי.
20/02/2003  |  אורי נטע  |   מאמרים