שבת 04 דצמבר 2021  03:29
ביניש הראתה לפוליטיקאים
ביניש. שופטת או פוליטיקאית

איך זכיתי במעמד של עבריין צמרת? הפכתי לפוליטיקאי! שמעתם מה אמרה הוד רוממותה כבוד השופטת העליונה והמלומדת ד' ביניש שהיא הנשיאה הנשגבת של בית המשפט העליון והנכבד?

▪  ▪  ▪
כבוד והערצה מעולם לא חסרו לי. אסטרופיסיקאים נועצו בי מעת לעת לברר סוגיות הקשורות בהיווצרות היקום. מאז שגיליתי את התרופה לאלצהיימר, הפכתי אורח יוקרתי בכל כינוס מדעי. לפני שנתיים הבקעתי את שער הניצחון במשחק נגד ברזיל בגמר גביע העולם בכדורגל וממש התקשיתי לחלוף ברחוב עקב לחץ ההמונים. בשנה שעברה השתתפתי בתחרות מלכת היופי העולמית וזכיתי בתואר מיס תבל ומאז איני מסוגל לזוז בלי עשרה מאבטחים צמודים. לפני חצי שנה לקחתי מקום ראשון באירוויזיון ומאז אני משוטט במקומות שונים רק באמצעות מצלמת אינטרנט. ככה הופכים לאליל ההמונים.

אלא שכמו בכל טרגדיה פולנית, הכל היה מושלם מדי והטעות לא איחרה לבוא. בתום הרצאתי בכנס הכלכלי בדאבוס בפני ראשי ממשלות (ומ"מם), ובעוד הקהל עומד על רגליו ומוחא כף בטירוף העביר לי שימון פרס פתק וביקש לקפוץ אלי לקפה. "המערכות שלנו קורסות והאומה זקוקה לפוליטיקאים מובחרים, אך מעמדם הציבורי הוא לא איי-איי-איי", אמר. "רק אנשים כמוך יוכלו להרים את קרנם של הפוליטיקאים בישראל ואני מבקש ממך לקבל על עצמך את דין התנועה ולהתמנות כאן על המקום לשר. אין זמן להמתין לבחירות".

נפש יהודי הומיה ועיני מלאו דמעות. מה לא עושים למען האומה? מיד קיבלתי את דין תנועת העבודה (רגע, רגע, הוא לא בקדימה?) והתקשרתי הביתה לבשר לאשתי על ההחלטה הדרמטית. היה נדמה לי ששמעתי ברקע זעקות שבר, אך הסוללה נגמרה והקשר נותק.

המציאות טפחה על פני כבר כשנחתתי. שמתי לב שכולם מתרחקים ממני בעויינות מופגנת ואף מצביעים עלי. בדרך, נענה הנהג להפצרותי וסיפר לי ששמע נאום של הוד רוממותה כבוד השופטת העליונה והמלומדת ד' ביניש שהיא הנשיאה הנשגבת של בית המשפט העליון והנכבד. מהנאום הוא הבין שפוליטיקאים ועבריינים מנסים לפגוע במעמד בית המשפט. "ומכיוון שיש לי צרות עם הרישיון, אין לי שום עניין להסתכן שמישהו יתפוס אותי מסייע לעבריינים. תפסת?" ואחרי רגע, התעשת ותיקן עצמו, "סליחה, פוליטיקאים, אבל מה ההבדל?".

כשהגעתי הביתה, כבר המתינו לי השוטרים. בתחנת המשטרה נחקרתי תחת אזהרה על "השלכת פסולת ברשות הרבים". החוקרת הסתמכה על צילום ובו המון מעריצים מסתער עלי ומעיף לי את הפיצה מהיד. מהמשטרה נלקחתי ישר לשופטת. "אין גליון הרשעות קודמות", אמרה התובעת המשטרתית, "אך יש לזכור שהאיש פוליטיקאי וכבודך, כבוד השופטת קולטורה, זוכרת בוודאי מה אמרה על פוליטיקאים הוד רוממותה כבוד השופטת העליונה והמלומדת ד' ביניש שהיא הנשיאה הנשגבת של בית המשפט העליון והנכבד, ואגב, לא נסתר מעינינו, בתביעה המשטרתית, שכבודך הגישה מועמדות לקידום לוועדה לבחירת שופטים."

כבוד השופטת קולטורה הנהנה בראשה בתשומת לב וחתמה על צו המעצר. במעצר, הוכנסתי הישר לצינוק ובידוד, כי השוטרים לא רצו להסתבך, אחרי ששמעו מה אמרה על פוליטיקאים הוד רוממותה כבוד השופטת העליונה והמלומדת ד' ביניש שהיא הנשיאה הנשגבת של בית המשפט העליון והנכבד.

בייאושי, פניתי אל נציבת תלונות הציבור על השופטים, בתלונה נגד כבוד השופטת קולטורה על שעצרה אותי משיקולי קריירה ולא משיקולים משפטיים. הנציבה כתבה בתשובה: "הוד רוממותה כבוד השופטת העליונה והמלומדת ד' ביניש שהיא הנשיאה הנשגבת של בית המשפט העליון והנכבד אמרה בנאום מיום 8.5.07, 'השופטים הפכו במידה רבה למטרה לביקורת לא עניינית. גורמים לא מעטים, בעיקר מבין אלה החוששים מפני מעמדה וכוחה הלגיטימי של מערכת השיפוט, ממהרים להטיל דופי בשופטים; לקעקע את אמינותם המקצועית, ולכוון נגדם חיצי חשדות אישיים ללא בדיקה וללא ביסוס'. אשר על כן ולנוכח דברים מפורשים אלה, איני רואה כל מקום לבחון תלונות נגד שופטים."

לאחר גזר הדין, עורך הדין שלי ניסה לעודד את רוחי. "אם בתוך הכלא לא תתעסק יותר בפוליטיקה, תשוחרר על סעיף של התנהגות טובה כבר אחרי שלוש שנים. לא נורא. דווקא יצאת בזול. אחרי הכל, אל תשכח שאתה פוליטיקאי, ואתה יודע מה אמרה על פוליטיקאים הוד רוממותה כבוד השופטת העליונה והמלומדת ד' ביניש שהיא הנשיאה הנשגבת של בית המשפט העליון והנכבד."

קישור למאמר באתר הכותב
הכותב הוא מהנדס תעשיה וניהול, לוביסט ויועץ לאסטרטגית הסברה ומאבקים ציבוריים, יו"ר נפגעי מס רכוש (נמ"ר).
תאריך:  17/05/2007   |   עודכן:  18/05/2007
שבתאי עזריאל
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
ארבעים שנה לאיחודה של ירושלים, לאחר תשעה-עשר שנות כיבוש ירדני והעיר שבלבה חומה, שוב נזקקת לשומרים. אלה שומרי החומות, הניצבים כתזכורת, כמו אומרים כי ירושלים עדיין לא שוחררה כולה. אכן, כך. ירושלים, תשס"ז אינה העיר אותה קיוו לראות משחרריה. ירושלים של מטה, כמו נכבשה מחדש, כיבוש זוחל.
17/05/2007  |  איתי חיים  |   מאמרים
"מה דינו של כהן שהרג נפש במלחמה? האם הוא יכול לשאת כפיים ולברך בתפילה?" שאל רותם מהמרכז במדור יהדות באתר Ynet. לא רק משום שאני כהן משכה הידיעה את עיני.
17/05/2007  |  אביתר בן-צדף  |   מאמרים
הנה, אני כותב את זה עכשיו לפני שהם יאמרו את זה: אני אשם. אני, היהודי הגר ברצועת ישראל, בהתנחלות הגדולה המוקפת בחלקו גדר בנויה עלי מנהרות חפורות ובחלקו בים התיכון, אני אשם במלחמת האחים בעזה.
17/05/2007  |  רחל סילבצקי   |   מאמרים
הגדרות הן הכרח המציאות. ללא הגדרות (או הגדרת מושגים) נצרכים היינו לכרכים עבי כרס להסביר את כוונותינו. בנוסף, חייבים היינו לחזור שוב ושוב על אותו נוסח ארך דפים מדי העברת רעיון (או נוסחה מתמטית), דבר אשר היה הופך כל ביצוע או דו שיח לבלתי אפשרי בתנאי עולם "המזון המהיר" המודרני.
17/05/2007  |  אהרון רול  |   מאמרים
עיתון מעריב, הביטאון לעיתונות מגוייסת, היכה שוב באזרחי ישראל בפעם המי יודע כמה. מעריב, שעבר בהתנהלותו חסרת האתיקה אף את יומון העם הסיני, הוציא פעם נוספת את המרצע מן השק, ונתן בפעם המי יודע כמה את הבמה לגזען, שיכול היה להשתלב לא רע במפלגתו של לה פן.
17/05/2007  |  יואב לוין  |   מאמרים