יום חמישי 11 אוגוסט 2022  18:09
"המשפט הוא משחק השקר"
ראוי שכל אזרח בר דעת ידע מה חושב האיש שנשכר להגן על נשיא המדינה לשעבר משה קצב, שנבחר על-ידי עמיתיו הפרקליטים כעורך דין הפלילי הכי טוב בארץ, על המקצוע שבו הוא עוסק
15/04/2008  |   גורי גרוסמן   |   מאמרים   |   תגובות
אביגדור פלדמן

▪  ▪  ▪
לא עורך דין אני ולא בנו של עורך דין, ושמא לוקה בתמימות יתר, ואולי זאת הסיבה שהזדעזעתי, בלשון המעטה, כששמעתי את תשובותיו של פרקליט הצמרת אביגדור פלדמן, לשאלותיה הנוקבות של אילנה דיין בתוכניתה "עובדה", ששודרה השבוע בערוץ 2.

ראוי שכל אזרח בר דעת ידע מה חושב האיש שנשכר להגן על נשיא המדינה לשעבר משה קצב, שנבחר על-ידי עמיתיו הפרקליטים כעורך דין הפלילי הכי טוב בארץ, על המקצוע שבו הוא עוסק, מה יחסו ללקוחותיו, ומה דעתו על המערכת שבתוכה הוא פועל.

וכך הוא אומר על המקצוע שבו הוא עוסק: "המשחק העיקרי של עורך הדין הוא איך לא לדעת יותר מדי, איך לשמוע באופן מסונן, איך לא לשמוע את הדברים שיגבילו אותך".

ואת דעתו על לקוחותיו המפרנסים אותו במיטב כספם הוא אומר ללא מורא וללא משוא פנים: "אין בעיה, אף אחד לא מספר את האמת, גם לא החפים מפשע ולא האשמים".

ולמי שלא מבין מבהיר פלדמן: "אלה הם הכללים- המשפט הוא משחק השקר!!!"

"כלומר, אתה בוחר את השקרנים, הופך אותם ללקוחות שלך, ואתה מתפרנס מהם", שואלת אילנה דיין שהיא גם משפטנית.

"אני לא בוחר את השקר, השקר הוא שקר שלו, אני מייצג את השקר שלו". וכדי שידעו ההדיוטות ובהם גם עורכי דין מתחילים, איך מייצג פרקליט צמרת את השקר, להלן המתכון: "אני מוסיף לו מהתבונה שלי, מהיכולת שלי, מהאסתטיקה שלי, השקר צריך להיות אסתטי, אם הוא לא אסתטי הוא יכשל", אומר פלדמן מבלי להניד עפעף.

כלומר, הן הנאשם הנשבע לומר את "האמת ואת כל האמת" והן פרקליטו, משקרים במצח נחושה ומשימתו של הפרקליט הוא להשביח את השקר, להסוותו בשלל צבעים, להבזיק עליו בושם שלא יצחין, ולייפותו כדי שיהיה אסתטי, להעניק לשקר תבונה, ואז הוא יתקבל על דעת השופטים.

ואילנה דיין, המתאמצת בקושי להסגיר את הפתעתה מול ערוותו של המקצוע הנחשפת לעיני הצופים על-ידי הפרקליט רב המוניטין, אינה נשארת חייבת: "זה הופך את החיים שלך לנפש מסכות אחד גדול...".

ופלדמן בכנות מדהימה משיב: "החיים שלי הם נשף מסכות, אני לא פעם אחת מחפש את עצמי, מחפש את האמת ואומר: 'מה אני עושה במקום הזה?' והוא משיב מייד: "זאת שאלה לא פשוטה אין לי עליה תשובה קלה, אתה חי חיים שהם מבוזבזים בסופו של דבר, אתה חי חיים שאין בהם לא תועלת ולא הנאה ולא יתרון לאף אחד!"

כך מסכם האיש שנשכר להגן על נשיא המדינה לשעבר, שהשכיל עד היום לזכות רבים מלקוחותיו בשיטות אותם חשף בראיון בעובדה. ולנו לא נותר אלא "לרחם" על אותם פושעים ועבריינים שידם אינה משגת לשכור להם פרקליטים/שחקנים, בנשף המסכות המגונה שנחשף בפנינו...

תאריך:  15/04/2008   |   עודכן:  15/04/2008
גורי גרוסמן
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות

15/04/2008  |  יאיר תיבון  |   מאמרים
חיי היום יום בחברות קטנות ובינוניות מושפעים רבות מההתנהלות הפיננסית. הדאגה והריצה אחרי התזרים, העמידה במסגרות והצורך לנווט בין הלקוחות לספקים והעובדים גורמים לטרדה רבה. מרבית מנהלי העסקים הקטנים והבינוניים אינם פעילים אקטיבית בהתנהלותם עם בנקים, אלא, מתנהלים מול הבנק בעיקר בהתאם לתכתיבי או "גזרות" הבנקאי. התנהלות זו שגויה ובניהול נכון של היחסים, יש לחברה יכולת השפעה משמעותית על אופן התנהלות הבנקאי מול החברה. אף מזווית ראיית הבנקאי הוא יעדיף לעבוד עם עסקים אקטיביים ויוזמים על פני עסקים פסיביים.
אם נבחן את האבולוציה של תרבות הנופש הישראלית נוכל להבחין שתרבות הנופש התפתחה בד-בבד עם השינויים שחלו בתרבות הישראלית עצמה.
15/04/2008  |  יואב ליבוביץ  |   מאמרים
נראה שהזמן דוחק וצריך להתייחס לייחוס של המשפחות שעלו לכותרות על התעללות בילדים - כ"חרדים".
15/04/2008  |  שמואל קופר  |   מאמרים
בשבועות האחרונים מתפרסמים יותר ויותר מקרים של התעללות קשה של אמהות חרדיות בילדיהן. קשה מאוד לתפוס את השיטות ואת ההיקף, וקשה עוד יותר לתפוס את העוצמה ומשך הזמן.
15/04/2008  |  אפרי הלפרין  |   מאמרים