שבת 04 דצמבר 2021  04:18
מבצע רוזנשטיין

משטרת ישראל מגלה שוב את חובבנותה כי רבה, בבזבוז כספי הציבור וברדיפה החולנית שלה אחרי תקשורת וחשיפה

▪  ▪  ▪
בראשית דברי, אפרד לשלום ממר זאב רוזנשטיין ואאחל לו, מכל הלב, כי יזוכה בדין על-ידי חבר המושבעים במיאמי, פלורידה, וישוב אלינו ל... פעילותו העסקית העניפה. "שלום חבר!".

בושה. כלימה. כך אני מגדיר את "מבצע רוזנשטיין". המבצע הראוותני, הבזבזני, המתוקשר והמוגזם, של הסגרת זאב (זאביק השועל) רוזנשטיין לאמריקנים.

ה"יעד מספר 1" הם מכנים אותו, כאן במשטרת ישראל, ולעומת זאת לא הצליחו להוכיח עדיין ולא כלום בעניינו. שנים רבות הוא "יעד מספר 1" של ימ"ר ת"א - ועושה הוא מהם צחוק. מי שעשה את כל העבודה, עד הנה, היו האמריקנים ולא משטרת ישראל. משטרת ישראל, אשר חשה תסכול אין קץ, מנסה לגנוב את ההצגה.

ב"מבצע חשאי" רעשני, בזבזני, המסוקר באמצעות הדלפות לרדיו ולטלוויזיה באה המשטרה ועושה "רעש וצלצולים". המולה. יחסי ציבור. מניירות. מנסה לגלות "תחכום". מנסה להפוך מבצע פשוט ל"מורכב", מבזבזת מיליוני שקלים של הציבור על "לוגיסטיקה", עאלק.

לו אני מפכ"ל, מסתפק הייתי בזינזנה משטרתית, פשוטה, צנועה אשר תלווה אותו למטוס וזהו. ממלא דלק בזינזנה, שם שני שוטרים, שלושה אם תרצו וזהו.

מי צריך מסוקים? ניידות, סירנות, אבטחה, ליווי, המולה, העברה בין יחידות כליאה, תכנונים, "יבש", "רטוב", סיסמאות, קודים. צרמוניה שלמה על כלום. אזיקים די בהם. זינזנה די בה - קצת דלק ויאללה - לנתב"ג. שים סירנה ויאללה - סע. תן גז. מה הרעש? מה ההמולה? איזה "מבצע"? מה זה כל ה"אופרציה" הזו...? אלא, שהמשטרה החלמאית שלנו, זקוקה למסת פרסום, מסה קריטית, לחשיפה, להצגות, לרעשים, לסירנות, לחשיפות בתקשורת, אקשן - הכל על "חארטה בארטה".

זהו בזבוז כספי ציבור לשמו. זו גם פגיעה קשה ומיותרת בזאביק רוזנשטיין ובכבודו. זכרו: האיש טרם הורשע. הכל צלצולים. הכל רעש. כך מתנהלת משטרה שאינה אלא בלון נפוח.

זוכרים? תלמוד בבלי מסכת בבא מציעא דף פה עמוד ב' נאמר כך: "אסתירא בלגינא קיש קיש קריא": וזאת נתרגם: סלע (סוג מטבע) אחד בלגינה (כד) מקשקש ברעש גדול. מכאן שכד מלא לא עושה רעש. דווקא הריק, שאין לו דבר ערך לתת, עושה רעש, בעוד שזה המלא, שיש לו מה לתת לא נשמע.

הכותב הוא משפטן, כלכלן, מוסמך במנהל עסקים.
תאריך:  06/03/2006   |   עודכן:  06/03/2006
עו"ד פנחס (פיני) פישלר
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
במאמר זה אנסה לסקור בקליפת האגוז את המצב הנורמטיבי באשר לאחריותו של רואה החשבון בגין עריכתו את התשקיף ואחריותו כלפי בעל המניות מהציבור. התשקיף הינו למעשה ה"חלון" העיקרי של המשקיע להצצה בחברה הציבורית, ככזה, ועל כך אין חולקין, עליו לשקף בצורה אובייקטיבית, חסרת פשרות, את מצבה של החברה נכון למועד עריכתו.
06/03/2006  |  עו"ד גלעד נרקיס   |   מאמרים
הלכה ידועה ומקובלת היא כי פנסיה שנצברה במהלך חיי הנישואין נכללת ברכושם המשותף של שני בני הזוג, וחל עליה משטר חלוקת הרכוש הרלוונטי (עד לחקיקת חוק יחסי ממון בשנת 1973- "הלכת השיתוף")[1].
שלי יחימוביץ' יוצאת חוצץ כנגד הדיווחים החד-צדדיים של "ידיעות אחרונות". העיתון מגמתי ונוטה בבירור לטובת מפלגת "קדימה", מקוננת יחימוביץ'. ומי שלדבריה נפגע מהאג'נדה הזו של העיתון הגדול במדינה הוא עמיר פרץ, ראש מפלגתה של יחימוביץ'.
06/03/2006  |  עו"ד יוסי דר  |   מאמרים
תזכורת קצרה: בשנתיים-שלוש אחרונות התפוצצו בתקשורת כמה ספינים על מעשי ברבריות כביכול של המתנחלים הכורתים עצי זית של הערבים. לאחרונה התפרסם תחקיר של אביעד ויסולי המפריך את הסיפור.
06/03/2006  |  בועז מושקוביץ  |   מאמרים
הכנסת רשאית עפ"י תקנונה, להקים ועדת חקירה פרלמנטרית. הכנסת רשאית להטיל על ועדת חוץ וביטחון, בראשות ח"כ שטייניץ, לחקור אירועים דרמטיים, טראומטיים, חריגים של זרועות השלטון. עד היום, הכנסת הגיבה על אירועים בעלי השלכה ציבורית, בהקמת ועדה פרלמנטרית לחקירת תופעות שליליות בחברה, עם השלכות על חיי היום יום, אם זה מבחינה ביטחונית ואם מדובר מבחינה משפטית מוסרית.
06/03/2006  |  עו"ד אברהם פכטר   |   מאמרים