יום שני 29 נובמבר 2021  10:50
"לא סומך על המשטרה"

לא אני אומר זאת הפעם. הפעם אומר זאת לא אחר ממבקר המדינה לשעבר ושופט בית המשפט העליון [בדימ.] יעקב מלץ

▪  ▪  ▪
נפל דבר בישראל. דבר הצריך בדיקה דקדקנית. מבקר המדינה לשעבר ושופט בית המשפט העליון [בדימ.] יעקב מלץ, אומר לחוקרת פרטית, ולא מכחיש זאת אח"כ, כי הוא אינו מאמין למשטרת ישראל והוא אינו סומך עליה. כב' השופט אומר זאת בפרשת כלל-ארוך - פרשה שבה ישב כבורר. ואני, אשר זועק זאת שנים, מקבל יום בהיר אחד "חיזוק" מלא אחר מאשר מי שכיהן הן כמבקר המדינה והן כשופט בית המשפט העליון.

חבריו של השופט מלץ ("אחינו אתה"...) המכהנים בבית המשפט העליון, נסמכים יום יום, שעה שעה, אודות עדויות אנשי משטרה וחורצים גורלות, כדי מאסרי עולם. אלו, הקולגות של השופט מלץ, מאמינים למשטרה. השופט מלץ - אינו מאמין לה.

היה לשופט מלץ חבר מוכשר מאין כמותו, אשר גם הוא, בדיוק כפי השופט מלץ עצמו, לא האמין תדיר למשטרה. היה זה לא אחר מכב' השופט חיים כהן ז"ל, המשנה לנשיא בית המשפט העליון, עילוי משפטי, לכל הדיעות, אשר ביטא זאת בפסיקותיו, לא חשש, לא פחד ולא נרתע.

הנה בא היום המיוחל, השופט יעקב מלץ אומר לעם ישראל, כולו, כי הוא עצמו אינו סומך על המשטרה ואינו מאמין לה. נדמה, כי במצב דברים כזה, מישהו במערכת חייב לקום וליתן דין וחשבון על ביקורת הקשה.

ורק נזכיר כי יושבים בישראל, יום ביומו, עשרות שופטי בית משפט שלום ומחוזי, בכל רחבי הארץ, אשר נסמכים אף הם על עדויות משטרת ישראל. גם הם חורצים גורלות. גם בבית משפט מחוזי גוזרים גזרי דין כמו מאסר עולם. כל זאת, תוך אמון, כמעט עיוור, כמעט אוטומטי, במשטרת ישראל. אלא, שקם היום אדם בעל שיעור קומה ואומר בריש גלי: "אני לא מאמין למשטרה", "אני לא סומך עליה".

ואסור הבוקר הזה לשקוט עוד על זרי הדפנה. ואני חוכך ידי בהנאה ואומר: "אמרתי לכם" וגם "כתבי לכם". אציע כך: הבה נקרא כולנו לכב' השופט מלץ ונבקש הימנו להשמיע את "האני מאמין שלו". אנא, כב' השופט מלץ, "פרט ונמק!!!" כמו שדורשים בבחינות בבית ספר התיכון. מה הביאך למסקנה נחרצת אשר זו?

ספר לנו.
שתף אותנו.
זה חשוב. זה רלוונטי. זה מעניין. זה מסקרן.
אולי בציקלונך פרשיות של שוטרים - מן העבר - אותן אתה שומר בבטן שנים ארוכות.
פתח פיך ויאירו דבריך.

הכותב הוא משפטן, כלכלן ומוסמך במינהל עסקים.
תאריך:  16/03/2006   |   עודכן:  16/03/2006
עו"ד פנחס (פיני) פישלר
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
כאשר מעסיק מבקש לשכור עובד/ת הוא בוחן קורות חיים, מבקש המלצות ולעיתים שולח למבחנים וכל זאת, על-מנת לנסות ולקבל לעבודה אדם מתאים. כזה שיועיל למערכת ולא יזיק.
16/03/2006  |  שי ברק  |   מאמרים
כתלמיד י"ב במערכת החינוך, וכנער שחי ומעורב חברתית ופוליטית במדינת ישראל, אני סבור כי היום כשאנו נמצאים בעיצומה של מערכת הבחירות שבה יבחר ראש ממשלת ישראל הבא, נבחרי העם והנהגת המדינה במוסדותיה השונים, חשוב שנדע מי הוכיח את עצמו, מי לוחם ומי המנהיג שראוי לשבת על הכיסא שישפיע על כולנו ועל עתידה של מדינתנו.
16/03/2006  |  איציק מזרחי  |   מאמרים
הפולקלור העממי מכיר את ה"חכם בלילה", המנהל משא-ומתן מייגע והולך לביתו שמח וטוב לב לאחר שהשיג הסכם, אך בהיותו בחדר המדרגות הוא טופח על מצחו וצועק: "עיקר שכחתי, ואת הדבר הכי חשוב לא הזכרתי בהסכם". זהו החכם של חדר המדרגות, הנזכר בחלק החשוב של ההסכם רק לאחר שההסכם נחתם ללא אותו חלק.
15/03/2006  |  עו"ד משה מכנס  |   מאמרים
מחד, זה טוב ובריא ציבורית, שאירועים חריגים נחקרים ע"י ועדות חקירה, כדי לטהר את האווירה ולהחזיר את ההתנהלות הציבורית לפסים חוקיים ונקיי כפיים. מאידך, שתי ועדות חקירה עכשוויות אינן מהוות דוגמא טובה למטרות שהוצגו לעיל.
15/03/2006  |  עו"ד אברהם פכטר  |   מאמרים
ב"ה.
15/03/2006  |  מנחם ברוד  |   מאמרים