יום שני 29 נובמבר 2021  11:32
משטרת האופל

ועדת זיילר, פרשת פריניאן ומכתבי האזהרה הם רק קצה של קרחון במשטרת האופל שלנו - משטרה שצריכה שיקום דחוף

▪  ▪  ▪
שנים רבות אני צועק, כותב, אומר, בכל הזדמנות, מעל כל במה, כי יש לנו משטרה מושחתת. בלשכת היועצים המשפטיים לממשלה, לדורותיהם, מונחים בארונות, קלסרים רבים, עבי כרס של מכתבים ששלחתי. איש לא טיפל. איש לא קרא. הכל הלך לתיוק. פעם, הראה אליקים רובינשטיין, אחד מיני רבים מהיועצים המשפטים לממשלה, את "ארון קלסרי פישלר" לשר המשפטים פרופ' יעקב נאמן, כאילו "האיש השתגע", במקום לנבור בתוכנם, לקרוא, ללמוד, לבדוק, לחקור ולדרוש, לגלות ולחשוף את השחיתות.

כשאתם רואים ברחובות, יום יום, שעה שעה, ניידות משטרה רבות כל כך החונות בניגוד לחוק (ראו למשל ביום הספורט שקיימה המשטרה לפני כחודש, ראו יום יום סביב בתי המשפט בארץ, ראו סביב משכן הפרקליטות ברחבי הארץ], אתם יכולים להבין כי עניין לנו בתופעת ה"משטרה בתנועה מגונה".

שימו לב: לאור יום, כל יום, שעה שעה, עוברים המשטרה ושוטריה על החוק, והכל עוצמים עיניים ומחרישים. תלונות אין ספור שאני מגיש, המלוות בתמונות (ראיות) נגנזות על-ידי המשטרה בעילת "חוסר עניין לציבור". הקולגות - מסייעים לקולגות. יד רוחצת יד. אם כך, לאור יום, צאו וחשבו מה נעשה בחדרי חדרים, בחשכה. אילו קומבינות. אילו טריקים. פחד אלוהים.

השחיתות במשטרה גואה הרבה שנים. בכל תחנה, בכל מרחב, בכל מחוז. המשטרה שלנו אלימה. המשטרה שלנו חוקרת חשודים בלא מתן זכויות לחשודים (למשל העמדת זכות היוועצות בעו"ד). המשטרה שלנו מאזינה בניגוד לאמור בצווי בית משפט. המשטרה שלנו, לעיתים, מאזינה גם כשאין צו מבית משפט. מאות פרשות רצח "פתוחות" ממתינות ל"קצה חוט". אין מערך מודיעין מקצועי ומסודר. אין מערך חקירות מקצועי. את עיקר ה"פיצוחים" וה"פיענוחים" משיגה המשטרה מ"שטינקרים", מבעלי עניין, מעדי מדינה.

הישגי המשטרה, אם קיימים השגים בכלל, אינם פרי עבודת מודיעין וחקירות. צאו לתחנות וחפשו שוטרים החל מהשעה 17.00. הכל שומם שם. שעות אתה ממתין במענה הקולי של "מוקד 100". הכל רקוב שם. הכל שטחי. הכל חובבני.

הוועדה הבאה שאני קורא להקימה, תעסוק באיך קודם קראדי לתפקיד מפכ"ל ומי בחש בקדירה. זו פרשה נוספת שתזעזע אתכם. איש עד היום לא בדק ולא חקר את העניין.

הנה לכם - אחי בני עמי - משטרה מושחתת במדינת ישראל - ממש כברפובליקת בננות.

אל תשבו בחיבוק ידיים. קומו ועשו מעשה.

הכותב הוא משפטן, כלכלן ומוסמך במנהל עסקים.
תאריך:  24/05/2006   |   עודכן:  24/05/2006
עו"ד פנחס (פיני) פישלר
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
במקביל לביקורו של ראש הממשלה אהוד אולמרט בוושינגטון, פירסמה אתמול (ג', 23.5.06) סוכנות הידיעות רויטרס ידיעה הגורסת כי לאור התקדמות תוכנית הגרעין האירנית ישראל החליטה להאיץ את פרויקט פיתוח טילי השיוט לטווח ארוך.
24/05/2006  |  עומר שיקלר  |   מאמרים
בשבוע הבא עומד ראש ממשלתנו לנסוע לוושינגטון להפעיל לחץ על נשיא ארצות הברית לקבל את תמונת העולם החדשה, אותה תימצת בנאומו בכנסת במלים אלה: "המשך ההתיישבות היהודית המפוזרת ביהודה ושומרון מסכנת את מדינת ישראל". לא פחות ולא יותר.
23/05/2006  |  אליקים העצני  |   מאמרים
52% מהשופטים בישראל עשו "חלטורה" בעבודה נוספת במקביל לעבודתם כשופטים, מהם כ-12% עבדו בעבודה נוספת ללא היתר. קשה להאמין אבל אלו הם נתוני אמת, אלו הם נתונים אובייקטיביים המעידים משהו על שורשיו של משבר האמון המחריף של הציבור במערכת המשפט. אלו נתונים מזעזעים המבטאים מציאות של העדר מינהל תקין, מנהל לקוי במערכת בתי המשפט וראיה ללב הגס ותחושת המורמות מעם, בכל הקשור בנורמות הציבוריות ובצורכי הציבור שנחלתו וכבודו נבזזו והפכו לנחלתם של אותם אלו המופקדים על שמירת ואכיפת החוק, אותם אלו שכה רחוקים מלשמש דוגמא.
23/05/2006  |  דניאל (דני) כהן  |   מאמרים
ידוע לכל בר דעת שוחר שלום, כי החמאס הוא אויב מר הבא להשמידנו, ואילו אבו-מאזן, נשיא מדינת פלשתין שבדרך, הוא הפרטנר שלנו למזרח התיכון החדש. הוא מנהיג פרגמטי המכיר בקיום מדינת ישאל, שואף לסיים סכסוך הדמים ולהגיע להסכם שלום בר-קיימא. אם נשכיל לתמוך בו ולחזקו מול החמאס (שבמקרה זכה בבחירות בשני-שליש מהמושבים בפרלמנט) ולהפכו לשליט אמיתי על הרשות, יבוא לציון גואל.
23/05/2006  |   שלמה אידן   |   מאמרים
בקיץ 2000 התפוצץ המו"מ עם הפלשתינים לאחר שערפאת עמד על זכות השיבה. ממשלת אהוד ברק סירבה בתוקף לדרישה זו, וההמשך ידוע. עקב כך פרצה מלחמה המתמשכת עד עצם היום הזה. למעלה מאלף ישראלים נהרגו, אלפי פלשתינים נהרגו, תהליך השלום ירד לטמיון והפתרון של שתי מדינות לשני עמים החיים בשלום זה לצד זה נראה רחוק מאי פעם.
23/05/2006  |  עו"ד יראון פסטינגר  |   מאמרים