שבת 04 דצמבר 2021  03:01
נבצר מבינתי

נדמה כי נבצרותו הזמנית של הנשיא קצב מלמלא תפקידו בהשבעת השופטת דורית ביניש לתפקיד נשיא בית המשפט, אינה אלא נבצרות פיקטיבית, עורמתית ומניפולטיבית

▪  ▪  ▪
כך מלמדנו חוק יסוד: נשיא המדינה:

22. הפסקה זמנית
(תיקון התשס"ג)

(א) נשיא המדינה יפסיק זמנית למלא תפקידו ולהשתמש בסמכויותיו:

(1) אם יצא את גבולות המדינה - משיצא עד ששב;
(2) אם הודיע לוועדת הכנסת כי נבצר ממנו, דרך ארעי, למלא תפקידו, ועדת הכנסת אישרה הודעתו ברוב קולות - מאישור ההודעה עד תום התקופה שקבעה הוועדה בהחלטתה או עד שהודיע נשיא המדינה לוועדת הכנסת שלא נבצר עוד ממנו למלא תפקידו, הכל לפי המוקדם יותר;
(3) אם החליטה ועדת הכנסת ברוב של שני שלישים מחבריה על יסוד חוות-דעת רפואית שניתנה על-פי כללים שקבעה הוועדה, כי מטעמי בריאות נבצר מנשיא המדינה, דרך ארעי, למלא תפקידו - מקבלת ההחלטה עד תום התקופה שקבעה הוועדה בהחלטתה או עד שהחליטה כי לא נבצר עוד מן הנשיא למלא תפקידו.

(ב) ועדת הכנסת לא תקבע, לפי סעיף-קטן (א)(2) או (3), תקופה העולה על שלושה חדשים; היא רשאית להאריכה, ברציפות, ללא יותר משלושה חדשים נוספים; הארכת התקופה למעלה מזה טעונה החלטת הכנסת שנתקבלה ברוב חברי הכנסת על-פי הצעת ועדת הכנסת.


ספק בעיני, ספק רב, אם המחוקק ראה לנגד עיניו, בעת שחוקק חוק יסוד חשוב זה, סיטואציה מביכה כזו, סיטואציה שבה נחקר כבוד נשיא מדינה מכהן בחשד לעבירות חמורות כגון אלו המיוחסות לנשיא קצב. נדמה, כי הנשיא קצב, חשוד בעיני משטרת ישראל, בעניין מחצית מחוק העונשין...

נדמה כי נבצרותו הזמנית של הנשיא קצב מלמלא תפקידו בהשבעת השופטת דורית ביניש לתפקיד נשיא בית המשפט, אינה אלא נבצרות פיקטיבית, עורמתית ומניפולטיבית [יחד ולחוד], כולה כחש ותחבולה.

הגשש החיוור, בהרכבו דאז, ודאי היה מכין לנו מערכון אודות ה"נבצרות עקב עצירות".

הבקשה שהוגשה לוועדת הכנסת, מטעם נשיא מדינה מכהן, בקשה שעניינה נבצרות זמנית, נדמה כי היא עצמה, בקשה פיקטיבית הינה, המלמדת את אזרחי המדינה אודות דרכי עורמה, תחבולה, כחש ומניפולציה - לעשות בהם שימוש - חומר ביד היוצר.

כבוד המשנה לנשיא בית המשפט העליון, השופט הד"ר מישאל חשין, אשר פרש לאחרונה, הציע מעל גלי האתר לנשיא המדינה, "לחלות" באותו היום. גם הצעה זו, עם כל הכבוד, לאו הצעה היא, משום שאין בה, כידוע, כל אמת, לא ממש, לא מינה ולא מקצתה. "התחלות" - אינה, כידוע, מעשה שביושר.

לא זו הדרך, לעשות, חלילה, שימוש מניפולטיבי ועורמתי בחוק. לא בחוק רגיל, ודאי לא בחוק יסוד.

אני קורא למלומדי המשפטים באקדמיה, בכל האוניברסיטאות, בהם המומחים במשפט חוקתי ומנהלי, להסתגר בספריות ולצאת במאמרים מלומדים אודות הנבצרות הפיקטיבית, למען ילמדו הסטודנטים ועורכי הדין כיצד להימנע מלהשיא עצות אחיתופל כגון דא וכיצד להתמודד עם מצבים מביכים שכאלה, באמצעות עתירות לבג"צ על נימוקים משפטיים מלומדים אשר יצאו ממגדל השן האקדמי.

עוד אציע למלומדים, לבנות קורס חדש אשר ייקרא: "על החוק ועל המניפולציה".

הכיתות תהיינה מלאות, אני מבטיח!

עם מסכן אנו - מגיע לנו!

הכותב הוא משפטן, כלכלן, מוסמך במנהל עסקים.
תאריך:  14/09/2006   |   עודכן:  14/09/2006
עו"ד פנחס (פיני) פישלר
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
הנשיא ברק, קודם כל, יום הולדת שמח (מחרתיים).
14/09/2006  |  ד"ר שלמה כהן  |   מאמרים
אלקטרה נדל"ן הודיעה הבוקר על עסקה גדולה בגרמניה, שלכאורה היא רווחית וכדאית: החברה קנתה - לא נמסר ממי - בנייני משרדים בנירנברג ב- 530 מיליון שקל. היא מממנת כמעט את כל ההשקעה משלוש הלוואות בנקאיות, בריבית ממוצעת של 4.6% לשנה. הבנינים מושכרים לחברת ההיי-טק לוסנט, בדמי שכירות המניבים הכנסה של 8.1% בשנה. לכאורה, הפער בין הריבית לבין דמי השכירות מבטיחים לחברה רווח נאה, 3.5% על ההשקעה, כלומר כ-18.5 מיליון שקל לשנה.
14/09/2006  |  אלעזר לוין  |   מאמרים
כולנו מבינים היום כי כך לא ניתן עוד להמשיך. הפעם נוכחנו שהוגדשה הסאה, שיטת הממשל המסואבת שלנו דרדרה אותנו לשאול תחתיות. אנחנו סובלים מנבצרות כרונית של השלטון, הנמשכת שנים רבות מדי ומסכנת את קיומנו.
14/09/2006  |  גורי גרוסמן  |   מאמרים
למה יהודים לא עושים סקס ברחוב? כי מיד יתקבצו סביבם כל החבר'ה לתת עצות. כל מי שהיה וכל מי שלא היה, מי שטס ומי שירה ומי שלחם וגם מי שלא לחם אלא רק חלם שלחם - כולם נעשו פתאום חכמים ומבינים ונותנים את חוות דעתם המלומדה.
14/09/2006  |  גיא רפאלי  |   מאמרים
גדר
14/09/2006  |  ד"ר אברהם בן-עזרא  |   מאמרים