יום שני 29 נובמבר 2021  11:13
הפרקליטות ממשיכה להדליף

ביום הזיכוי של שמעון שבס בבית המשפט העליון מוצאת הפרקליטות סיפוק [חולני] בהדלפת טיוטת כתב האישום כנגד דוד אפל - לתקשורת. הנה לכם המשכה של שיטה נלוזה, נפסדת, פסולה ונבזית, במדינה אפלה. שוב ראינו כי היועץ המשפטי לממשלה יודע ומודע לשיטת ההדלפות ועוצם עין. עו"ד ערן שנדר לא יתבקש לחקור הפעם את ההדלפה. מתערבים?

▪  ▪  ▪
ויהי ערב ויהי בוקר.

בית המשפט העליון מחליט לזכות את שמעון שבס. הפרקליטות כולה בהלם קרב מוחלט. "שוק" מוחלט מן המסד ועד לטפחות.

מקום בו יתכנסו, בבושתם, לא אמרתי בבורותם, בבית פנימה, ויבדקו היטב היטב בציציותיהם הם עושים שניים [פסולים] באותו היום ממש:

א. מכריזים קבל עם ועדה, בטרם למדו את פסק הדין, בטרם נועצו עם ידענים, כי בכוונתם לשקול הגשת בקשה לקיים דיון נוסף בעניינו.

ב. עוברים על חוק העונשין, פעם נוספת, ומדליפים לתקשורת כי נתגבשה לה טיוטת כתב אישום כנגד דוד אפל.

הנה כי כן, ליאורה גלאט-טרף-ברקוביץ' לא היתה אלא חלק משיטה נפסדת ופסולה בת שנים. רק חוליה רזה בשרשרת עבה. היא למדה שיטות בזויות אלו מבכירים ממנה. מממוניה ממש. הנה לכם ההוכחה.
טיוטת כתב אישום מודלפת לתקשורת יום אחד בלבד אחרי ההחלטה להשעות את ליאורה גלאט-טרף-ברקוביץ'.

טיוטה.

לא צריך להיות משפטן דגול כדי להבין שטיוטת כתב אישום אינה אלא חלק מהעבודה. טיוטה בלבד. לא כתב אישום מגובש.

ולמי מראים חצי מהעבודה? נכון. לטיפשים. לבורים ולעמי ארצות.

ואלו האחרונים, מקבלים לידם ביום קשה זה, של הפרקליטות, את הטיוטה ומפרסמים אותה, תוצאי ההדלפה הנוספת, אחת מיני רבות, נפשעת ממש. ועוד נשאל: האם ל"מורה" מגישים טיוטה של עבודה או שמא עבודה מוגמרת?.

מה באתי להראות? - באים, משרבטים, מורחים טיוטת כתב אישום ורצים לספר לחבר'ה. החבר'ה, במקרה זה, אפילו לא צריכים להסתובב בפרוזדורי הפרקליטות "בין הרגליים" כפי שהם עושים יום יום...

אני בטוח כי קיבלו המה את הטיוטה בפקס כ"שירות לקולגה"... [השיטה זכורה..???? השיטה מוכרת ???].

העם שלנו אינו טיפש. הוא מבין כי הפרקליטות מבקשת להמתיק גלולה מרה [ביותר] ולגנוב כותרות ושטחי העיתונים שלמחרת, גם כותרות "מבט" בטלוויזיה, הכל על-מנת למזער את נזקיה האנושים.

מקום בו ירוממו עצמם בידענות, בידע, ביצירה, הם מנסים "להתרומם" באמצעות הדלפה פושעת ופוגעת - על גבו של אדם הטוען לחזקת החפות. חזקת החפות אמרתי - הנה לכם שיטת ה"כפות" פעם נוספת.

ואשאל את הבכירים שם בפרקליטות שאלה בוטה אחת: כיצד זה עומדת ההדלפה הנפשעת והנבזית הזו עם חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו? ["המהפיכה החוקתית", "חוק יסוד חוקתי על חוקי" - דברי הנשיא אהרן ברק בפסיקה הנרחבת ובמספר רב של מאמרים פרי עטו].

בואו נמתין לאליקים רובינשטיין, ונראה אותו אם יכתוב מאמר תגובה לעניין זה ממש - ונראה אם יצליח הוא לשכנע אתכם.

לפני יום אמר רובינשטיין כי ההדלפה הינה "חריג שבחריגים". ואני אומר לכם שרובינשטיין אינו אלא "חריק שבחריקות...".

אמור מעתה: "קשוט עצמך קודם" [בביתך פנימה - אליקים], בטרם תקשוט אחרים. או אם תרצה: בודק היטב בציציותיך. הבית אצלך לא רק דולף אלא גם בוער...! כשאני אומר בוער - אני מתכוון גם לבערות...

הלו! - אותנו לא תמרחו יותר!. תפסיקו לעבוד עלינו בעיניים.

_____________
הכותב: משפטן, כלכלן, מוסמך במנהל עסקים

תאריך:  31/01/2003   |   עודכן:  01/02/2003
פנחס (פיני) פישלר
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
31/01/2003  |  יואב יצחק  |   מאמרים
31/01/2003  |  יואב יצחק  |   מאמרים
ביום שישי (31.1.03) עולה לאוויר מהדורת חדשות שישי הראשונה של ערוץ חדשות 10 החדש. המהדורה השבועית החדשה שונה משתי מתחרותיה המוצהרות, לפחות בשתי עובדות טכניות: היא תחל בשעה 20:30, ואורכה יהיה שעה ורבע.
31/01/2003  |  עמוס באר  |   מאמרים
צופים ותיקים של תכנית הטלוויזיה הפופולרית "פופוליטיקה", ששודרה במרוצת כמה שנים בערוץ הראשון והקדימה את התוכנית הנוכחית "פוליטיקה", זוכרים כנראה היטב שניים מכוכבי אותה תוכנית: יוסף (טומי) לפיד והרב ישראל אייכלר.
31/01/2003  |  אריה אבנרי  |   מאמרים
לאחר זיכוי שמעון שבס בבית המשפט העליון והשתלחותו בפרקליטות (אף שלא על הפרקליטות נאמר ש"פעל בניגוד עניינים ובצורה לא נאותה"...) - אמרה פרקליטת המדינה, עדנה ארבל, במין הרהור מגומגם, שבית המשפט העליון קבע פה רף מאד גבוה להוכחת שחיתות, וממש צריך "שחיתות זועקת" לקבלת הרשעה.
31/01/2003  |  יהודה דרורי  |   מאמרים