שבת 04 דצמבר 2021  04:04
אולמרט מהתל במפכ"ל
המפכ"ל. בובה, מריונטה.

בטענות "שה"י ופה"י" מהתל לו מר אולמרט (חברו הטוב של טומי לפיד - המגונן האישי הצמוד) במפכ"ל המשטרה החלש ודוחה את חקירתו בפרשת לאומי 4 פעמים

▪  ▪  ▪
כשיש לנו מפכ"ל חדש ובעיקר חלש ו"בובתי" (מריונטה") יודע מר אהוד אולמרט, היטב, לנצל את המצב לטובתו. אולמרט זה, חברו הטוב של מיודענו טומי לפיד (שר המשפטים שלכם... לשעבר - תשאלו בהזדמנות גם מהם השגיו כשר המשפטים), דוחה 4 פעמים את זימונו לחקירה בפרשת בל"ל. דחיות, באמתלות סרק הידועות כטענות "שה"י ופה"י" (שבת היום, פסח היום).

כזו היא ההתנהלות, כשבראש משטרת ישראל ניצב לו (רב-ניצב... דודי כהן) מפכ"ל חדש המשמש כ"בובה" וכ"מריונטה" של ממניו (אולמרט ודיכטר ה"אגדי"...). דודי כהן זה - הוא לא אחר מברירת המחדל (כך ממש) אחרי פרשת כשל מינויו של רב גונדר יעקב גנות) יחד עם ראש אח"ק (היום אח"ם), ניצב יוחנן דנינו, כצל של עצמו, חסר כל השגים, זה הרואה עצמו (משום מה) "מועמד" (עאלק) לשמש פרקליט מדינה (הצחיק אותנו) בעודם כושלים בזימונו של ראש הממשלה לחקירה מיידית. בעגה המשטרתית מכונה אולמרט בימים אלו "דרוש לחקירה". בקצב הזה הוא עוד יכונה בעגה המשטרתית "עבריין נמלט"...

פעם, ודאי אתם זוכרים, עמד בראש יאח"ה איש יחיד ומיוחד. היה זה תנ"צ (לימים ניצב) בנימין זיגל - אימת הצווארון הלבן האגדי. ה"יחידה" שלו, היא היחידה הארצית לחקירות הונאה, שכנה בשתי קומות עלובות, על גבול ת"א - יפו, מול איצטדיון בלומפילד. כיום, על יסודות הבניין העלוב של זיגל האגדי, ניצב לו בניין מפואר וחדיש הוא בניין משטרת מחוז ת"א המצויד בכל טוב. פעם, אצל זיגל שמרו על המבנה הרעוע כלבים אימתניים, משלא היה תקציב למצלמות נסתרות ולמערכות אזעקה משוכללות. הכלבים נבחו - והשיירה לא עברה. פעם - עבדו אצל זיגל כחמישים עד שישים חוקרים בלבד. מסביב לשעון עבדו שם, באפס תקציב. אבל השגים - היו בשפע. חקרנו שם מבוקר עד ליל - מסביב לשעון. גם בשבת חקרנו בדלית ברירה. בימי שישי - עניין שבשגרה. שלל נחקרי צווארון לבן "צעדו" אלינו - והם הגיעו ביראה ובפחד - כשזיגל הורה להם להתייצב ולהגיע. טלפון אחד הספיק. היה סדר. הייתה משמעת. הייתה עבודה. היו תוצאות. אבל זה היה פעם. כשאולמרט עוד היה מסובך עד צוואר בפרשת החשבוניות בליכוד הידועה כפרשת עצמון - הזכורה לכל. היום, בתקציבי עתק, הבניין המפואר הזה לא מניב כל תוצאות. השגים- יוק.

השתנו העיתים. מה שהיה לא יהיה עוד. זיגל הלך לעולמו ועימו פרש דור של חוקרים מקצועיים הצופים כיום מן הצד ונעצבים על אודות מראה החורבות והחורבן. יאח"ה איננה עוד יאח"ה. היום, ראש אח"ק החלש, לצד דודי כהן המפכ"ל "הבובתי", שניהם יחד וכל אחד לחוד אינם מסוגלים לבצע פעולה פשוטה - לזמן את אולמרט לחקירה בנחרצות הדעת ובעיקשות המתחייבת (והמתבקשת). אין הם יכולים לעמוד על דעתם. כלולבים מתנדנדים המה. לאולמרט אין זמן גם לא פנאי להגיע לחקירה. הוא עסוק הרי בדברים שברומו של עולם. אולמרט עסוק ב"בטחון המדינה". אמתלה. בקרוב יהיה עסוק הוא גם ב...פרשת כרמיה, גם בפרשת העסקים הקטנים אז, ודאי שלא יהיה לו זמן... . והמפכ"ל החדש (החלש), בדיוק כראש אח"ק (היום אח"ם) החלש והרופס דנינו, "אוכלים" כל "לוקש" ומאפשרים לו את הדחיות המיותרות. אולמרט מהתל בשניהם - והם מרכינים ראש ונעתרים לבקשות הסרק באמירת "אמן". נזכיר: לגורם הזמן וההפתעה אלמנט חשוב בחקירה כה רגישה.

במשטרה חולה - זו התוצאה.המפכ"ל החלש (החדש) ודנינו הרופס - החלשלוש- לא השכילו (יחד ולחוד) להבין עדיין כי הזמן נחוץ למר אולמרט רק כדי להתכונן היטב (פיזית ונפשית) לחקירה וכן לדלות מידע רב ככל האפשר - מה יש בידי החוקרים ומי אמר מה על מה בפרשה.

למה תצפו? מלחמה בתאונות דרכים - יוק. מלחמה בפשע המאורגן - יוק. מלחמה נגד פורצים, אנסים, שודדים - יוק. מאות פרשות בלתי מפוענחות עד היום, תיקים עורמי אבק בשפע על מדפים. ואולמרט זה - היודע את מי מינה ולמה - מנצל כל חולשה קלה לטובתו האישית למען שרת את האינטרסים שלו ולחלץ עצמו מאימת החוק.

ואני - במצב דברים זה - כשאין מלך בישראל - גם לא שוטר מובהק - מצפה ממר מזוז - היועץ המשפטי לממשלה - להורות את המשטרה החלשה שלו - לזמן את אולמרט לחקירה בתוך שעות, משמתברר כי שני החלשלושים הללו אינם מבינים את עבודתם.

לו יהי.

אגב, מגיע לכם... הרבה יותר ממה שקיבלתם. אלא... שאינכם יוצאים לרחובות ודי לכם בשיחות הסלון פנימה. אז תאכלו בשקט את ה"מאפה" וקחו נא כדור הרגעה... בתקווה שהכל... יעבור.

הכותב הוא משפטן, מוסמך במשפטים, כלכלן, מוסמך במנהל עסקים
תאריך:  30/09/2007   |   עודכן:  01/10/2007
עו"ד פנחס (פיני) פישלר
מועדון VIP להצטרפות הקלק כאן
ברחבי הרשת / פרסומת
רשימות קודמות
מופעי קסמים מהווים ריגוש מיוחד במינו לקהל מזה שנים רבות, מטרתנו כקוסמים היא להעניק לקהל שלנו שעה קלה של בידור משובח, מתח, מסתורין ואתגר אינטלקטואלי. במאמר הבא אנסה לנסח קוד אתי המציע כללים המגדירים מה מותר ומה אסור לקוסם במהלך הופעת קסמים.
30/09/2007  |  עמי רוזנסקי  |   מאמרים
יוסף לפיד מרבה להציג עצמו כג'נטלמן אירופי ליברלי. כעת הוא כועס, בעצם רותח מכעס, על העיתונאים, בעיקר על יואב יצחק – כולם בגדר "מאניאק עיתונאי" בעיניו – שפרסום חשדותיהם על אודות ידידו הקרוב, אהוד אולמרט, גורם לזה האחרון צרות צרורות ומפריע לו בניהול ענייני המדינה.
30/09/2007  |  עו"ד משה מכנס  |   מאמרים
לפני כשלשה שבועות התפרסם מאמרי "שמאל הוא ימין, ימין הוא שמאל" העוסק בהתקרבות הפרגמטית בין מחנות השמאל והימין בישראל. למי שהסיק אז מהעובדות כהוויתן אשר הובאו במאמר, כי המחבר רואה קירבה זו בעין יפה, הרי צפויה לו אכזבת מה. הסיפה במאמר הקודם כבר רמז לבאות במאמר זה. טיבעי הוא כי אנו דנים פה בגושים הגדולים מימין ומשמאל, אלו המכונים ימין ושמאל שפויים ומתונים ואיננו נידרשים כאן לקצוות הקיקיוניות, האנרכיסטיות משני הצדדים. אלו גם אלו אינם ראויים לאיזכור בנשימה אחת עם חלקו היהודי ציוני של עמנו.
30/09/2007  |  אהרון רול  |   מאמרים
בימים אלו מתפרסם בעיתון מקומי בראשון לציון סיפור על נערה שהתלוננה במשטרה כי נאנסה ע"י אחד ממכריה, נער בן 18 העומד בפני גיוס.
29/09/2007  |  אביב ירון  |   מאמרים
לשחקנית חנה רובינא יוחסה האמירה כי "מי שיש לו קשרים אינו זקוק לפרוטקציה". אמירה זו עוררה בשעתו הערות עוקצניות מצד אלו שסברו שקשרים ופרוטקציה הם הינו הך. שלא במתכוון קלעה השחקנית הדגולה לחוט השערה. מי שיש לו קשרים באמת אינו נזקק לפרוטקציה. מי שיש לו קשרים אף אינו נזקק, בדרך כלל, למתן שוחד, או לקבלתו. הרשתות החברתיות, הכלכליות והפוליטיות, בהן הוא ארוג יעשו עבורו את המלאכה, ללא כל צורך במאמץ מיוחד, או בתגמול נוסף ומוגדר עבור אותו המאמץ.
29/09/2007  |  עו"ד משה גולדבלט  |   מאמרים