שבת 04 דצמבר 2021  03:23
נמרודי עופר
Nimrody Ofer
תאריך לידה: 1957/--/--
ארץ לידה: אירן
אזרחות: ישראלית
מצב משפחתי: נשוי+3
השכלה:  תואר ראשון
תואר/מקצוע: איש ציבור, יזם, מוציא לאור, מנהל, משפטן
טלפון: 03-5632111
פקס: 03-5632035
אתר: maariv.co.il
כתובת: הירקון 194 
תל אביב  63405
עופר נמרודי
עופר נמרודי. יליד 1957, אירן - בזמן שהייתו של אביו בשליחות באירן.
שירת בצה"ל בחיל תותחנים, כסמ"פ (1979-1976). השתתף במלחמת לבנון. בעל תואר M.B.A במינהל עסקים, מבית הספר למינהל עסקים, אוניברסיטת הרווארד, ארה"ב (1989-1987). בעל תואר LL.B במשפטים (בהצטיינות), מאוניברסיטת תל אביב (1984-1980). במאי 1987 קיבל רשיון עורך דין.

נמרודי כיהן מ-1989 בתפקיד מנכ"ל חברת הכשרת הישוב לישראל בע"מ. ב-1992 הוביל, יחד עם אביו (יעקב), את רכישת השליטה בקבוצת מעריב מידי כונסי הנכסים של רוברט מקסוול. מ-1992 כיהן בתפקיד יו"ר מעריב החזקות בע"מ, יו"ר מעריב הוצאת מודיעין בע"מ (המוציאה לאור של עיתון מעריב) ועורך ראשי של מעריב.

ב-1998 השעה עצמו מתפקיד העורך הראשי של מעריב, עקב כתב אישום שהוגש נגדו בפרשת האזנות הסתר. התפטר מתפקידיו במעריב, לאחר שהורשע על-פי הודאתו ונדון ל-8 חודשי מאסר. בסוף 1999 נעצר עד תום ההליכים, בעקבות כתב אישום נוסף שהוגש נגדו, בעבירות לכאורה של שיבוש הליכי חקירה, מתן שוחד, נסיון רצח ועוד. באוקטובר 2000 הסתיים משפט זה, בעיסקת טיעון, שבה הודה נמרודי במקצת מהעבירות הקלות יחסית. כל העבירות החמורות יותר שיוחסו לו, נמחקו - לאחר שהפרקליטות נחלה מפלה גדולה.

נמרודי כיהן כדירקטור בחברות: חברת הכשרת הישוב לישראל בע"מ (מ-1988, עם רכישת השליטה בה על-ידי משפחת נמרודי), מלונות הכשרת הישוב בע"מ, טלעד אולפני ירושלים בע"מ, חברת החדשות הישראלית בע"מ ובחברות-הבת של הקבוצה. עם מעצרו התפטר גם מתפקידיו אלה. לקראת סוף 2001 התמנה לתפקיד עוזר ליושב-ראש.

קבוצת הכשרת הישוב, בראשה עומד עופר (כמנכ"ל), יחד עם אביו יעקב (יו"ר), נוסדה ב-1909 בבריטניה על-ידי התנועה הציונית, כמכשיר לרכישת קרקעות בישראל. החברה נרשמה בישראל ב-1953. זוהי חברת החזקות במהותה, שעסקה מאז הקמתה בנדל"ן בלבד. בניהולו של עופר נמרודי הרחיבה החברה את עסקיה לתחומי פעילות נוספים, ועתה היא מתמקדת בתחומי הפעילות הבאים:

1) נדל"ן - החזקות נכסים מניבים, בעיקר מסחריים ותעשייתיים, וכן פיתוח ובנייה על עתודות קרקע של החברה או קרקעות אחרות;

2) מלונאות ונופש - רשת מלונות, המנוהלת לפי זכיון בלעדי של רשת הווארד ג'ונסון, המחזיקה ומפעילה מלונות באתרי התיירות המובילים בישראל ובערים הגדולות;

3) תקשורת - בתחום העיתונות מוציאה החברה לאור (באמצעות מעריב החזקות בע"מ) את עיתון מעריב - העיתון השני בהיקף התפוצה בישראל, וכן כתבי עת נוספים: ירחון נשים - את, שבועון לבני נעורים - מעריב לנוער, ושבועון לילדים - מעריב לילדים; בתחום התקשורת האלקטרונית החברה הינה בעלת מניות במת"ב, אחת מחברות הכבלים הפועלות בישראל ומחוצה לה. כמו כן הינה בעלת מניות בטלעד אולפני ירושלים בע"מ, שהיא אחת משלוש הזכייניות לשידור בערוץ 2; בתחום הפרסום - חברת שלטי החוצות הגדולה בארץ - רפיד;

4) מוצרי פנאי - בתחום המוסיקה - חברת הד ארצי, המייצגת אומנים מקומיים וזרים; בתחום ההוצאה לאור - ספריית מעריב, המוציאה לאור כ-90 כותרים לשנה, של ספרות מקומית וספרות זרה מתורגמת; בתחום הווידאו והמולטי-מדיה - מייצגת חברות מקומיות וזרות כדוגמת הנשיונל ג'יאוגרפיק;

5) ביטוח - בעלות על חברת ביטוח, העוסקת בכל ענפי הביטוח (כללי, ימי, חיים ואשראי);

6) רפואה דחופה - בעלות על נטלי, אחת משתי החברות המובילות בישראל למתן שירותי רפואה דחופה;

7) פעילות בינלאומית והשקעות - ייזום פרויקטים משותפים וסחר בינלאומי, והשקעות פיננסיות בחברות ישראליות ובינלאומיות.

במסגרת תפקידו כמנכ"ל הכשרת הישוב, הוביל עופר נמרודי את קבוצת הכשרת הישוב לגיוסי הון בסכום כולל של כ-250 מיליון דולר, שהוזרמו להשקעות חדשות בענף הנדל"ן, הביטוח והתקשורת, ובכך הפך קבוצה זו לאחת הדומיננטיות במשק. לזכותו נזקפים, בין היתר, הישגי קבוצת התקשורת של החברה (בראשה הוא מכהן בתפקיד יו"ר), הכוללת את ההשקעות בעיתונות הכתובה והאלקטרונית ובשלטי חוצות. קבוצת מעריב, שעמדה על סף קריסה, ניצלה מהתמוטטות בזכות תהליך הבראה שיזם - במסגרתו הוזרמו לקבוצת מעריב למעלה מ-50 מיליון דולר. עיתון מעריב הפך בניהולו מודל להתחדשות ולהצלחה בעיתונות הכתובה. מנגד, מעיב על כך מאסרו וכתב האישום החדש שהוגש נגדו.

מניות הכשרת הישוב הרגילות נסחרות בבורסת תל אביב מ-1953, ובארה"ב מ-1990. משפחת נמרודי מחזיקה, בנוסף לחלק מהמניות הרגילות, בכל מניות היסוד המקנות לה מחצית מזכויות ההצבעה בחברה. חלקו של עופר נמרודי בחברה ובתאגידים: %11.3 ממניות ההון, המקנות לו %5.65 מזכויות ההצבעה. יעקב נמרודי ותאגידים בשליטתו מחזיקים ב-%30 ממניות ההון וב-%65 מזכויות ההצבעה (כולל מניות היסוד).


- תאריך עידכון: 08/01/2002 18:43:53
אירועים:
בשנת 1994 נעצרו מספר חוקרים פרטיים, הבולט שבהם קצין משטרה לשעבר בשם רפי פרידן, שביצעו האזנות סתר לגורמים שונים בעיתונים ידיעות אחרונות ומעריב במסגרת המאבק הקשה שהתחולל אז בין העיתונים. נגד המבצעים, ושולחיהם - עפר נמרודי, היו"ר והעורך הראשי של מעריב, ומשה ורדי, העורך הראשי של ידיעות אחרונות, הוגשו כתבי אישום. לעומת זאת, לא הוגש כתב אישום נגד בעלי ידיעות אחרונות, ארנון מוזס, למרות החשד שהיה מעורב בהאזנות. נמרודי נדון בשנת 1999 בעסקת טיעון לשמונה חודשי מאסר בפועל, עשרה חודשי מאסר על תנאי וקנס של 1.2 מיליון שקל, ופרידן נדון לארבע שנות מאסר. ורדי נדון למאסר על תנאי ונאלץ לפרוש מתפקידו.
החוקר הפרטי רפי פרידן טען בשנת 1999, כי עפר נמרודי הזמין ממנו את חיסולם של בעלי ידיעות אחרונות, ארנון מוזס, ומו"ל הארץ, עמוס שוקן. במהלך המשפט התברר, כי מדובר בניסיון סחיטה מצידו של פרידן. נמרודי הורשע בעסקת טיעון בעבירות של שיבוש מהלכי חקירה ומשפט ונדון ל-15 חודשי מאסר בפועל, אותם ריצה בתקופת מעצרו עד תום ההליכים. בנוסף נגזרו עליו עונש של שנה מאסר על תנאי וקנס בסך 349,200 שקל.
בשנת 2000 הורשעו יעקב נמרודי, בעל השליטה בחברת הכשרת היישוב ואביו של עפר נמרודי, וידידו הסופר אריה קרישק בשיבוש משפטו של עופר. על יעקב נמרודי הוטלו חמישה חודשי מאסר בפועל, עשרה חודשי מאסר על תנאי, וקנס בסך 100,000 שקל. על קרישק הוטלו חמישה חודשי עבודות שירות, עשרה חודשי מאסר על תנאי, וקנס בסך 20,000 שקל. בערעור בוטל עונש המאסר בפועל שהוטל על נמרודי.